ATBILDĪGA BIZNESA NEDĒĻA 2023

Melnbalts attēls. Uz pelēka fona centrā ir balts kvadrāts, kurā ir Atbildīga biznesa nedēļas 2023 logo un norises laiks. Pa labi no šī kvadrāta ir piebilde, ka šī materiāla tapšanā izmantoti minimāli resursi, dizains veidots pēc šablona, lai nenovērstu uzmanību no patiesā satura.

Ja modes un stila pasaulē top krāsa gadu no gada mainās, Latvijas korporatīvajā vidē tā pēdējā desmitgadē ir nemainīga – ZAĻA. Mums ir zaļi produkti un to iepakojumi, zaļas preču piegādes un uzņēmumu attīstības politikas utt. Pat koncerti, semināri, festivāli, konferences un citi pasākumi kļūst aizvien zaļāki. Tomēr pieredze rāda, ka ne viss, kas tiek pasludināts par “zaļu”, tāds ir patiesībā.

Stāstīt zaļas pasakas, nudien, ir vienkāršāk, nekā veidot zaļāku pasauli sev un nākamajām paaudzēm. Tomēr zāle no tā nekļūs zaļāka, bet debess zilāka. Nedaudz pārfrazējot Imanta Ziedoņa rakstīto – jo vairāk būs šādu zaļo “pasaku”, jo sparīgāk SEG emisijas kodīs priežu galotnītēs un slāpēs ziedus, zvērus un cilvēkus. Tāpēc Atbildīga biznesa nedēļā 2023 turpināsim pērn aizsākto tēmu – kā atpazīt un mazināt zaļmaldināšanu, t.sk. kā un kāpēc komunicēt par organizācijas centieniem vides jomā atbildīgi?!

Sāksim nedēļu ļoti jaudīgi – ar atbildīgas un godprātīgas uzņēmējdarbības praksei veltītu vebināru ciklu, kurā runāsim gan par datos balstītiem lēmumiem (ar ko sākt ietekmes uz vidi uz novērtējumu, kā efektīvi apkopot datus un izmantot jēgpilni), gan par atbildīgas komunikācijas praksi (ko un kā labā komunicēt par organizācijas centieniem vides jomā, lai izvairītos no zaļmaldināšanas riskiem), gan arī par pārdomātu piegādes ķēdes vadību (kā ieviest efektīvus piegādātāju kontroles mehānismus, neradot riskus biznesam). Pirmā saruna – jau 12.jūnijā plkst. 15.00-16.00.

Turpināsim nedēļu ar vienu no gaidītākajiem tās pasākumiem – Atbildīgu ideju tirgu 2023, kas durvis apmeklētājiem vērs 15.jūnijā plkst. 9.30. Šīs aizraujošās “andeles” piedāvājumā, kā ierasts, būs 15 vērtīgas ilgtspējas iniciatīvas, kas iedvesmo jaunām, pozitīvām pārmaiņām.

Neizpaliks arī ikgadējā augstākā līmeņa vadītāju saruna ar valsts amatpersonām pasākumā Bizness tiekas ar valsti, kas norisināsies 15.jūnijā plkst. 15.00-16.30. Tās mērķis joprojām ir nodrošināt abām pusēm iespēju pārrunāt Latvijas biznesa vides attīstībai nozīmīgus jautājumus neformālā gaisotnē.

Savukārt prestižā novērtējuma Ilgtspējas indekss 2023 laureātus – atbildīgākās un drosmīgākās organizācijas no visas Latvijas – godināsim 15.jūnijā plkst. 14.00. Jāteic, ka intriga ir ļoti liela, jo par iespēju sasniegt augstās ZELTA un PLATĪNA kategorijas sīvi cīnījušies gan ilggadējie dalībnieki, gan arī virkne jaunpienācēju. Arī augstajai DIMANTA kategorijai ir kvalificējušies vairāki uzņēmumi.

Atbildīga biznesa nedēļa 2023 – no 12. līdz 16.jūnijam!

Pelēka lapa sadalīta divās daļās. Kreisajā pusē ir informācija par Atbildīga biznesa nedēļas 2023 norises laiku, bet labajā - tās pasākumu programma, kas ietver informāciju par plānotajiem pasākumiem, to norises vietu un laiku.
Logo josla. Kreisajā pusē - InCSR kā kampaņas organizatora logo. Pa labi no tā ir teksts: "Izpratni par ilgtspēju palīdz veicināt", kuram seko atbalstītāju logo: "Latvenergo", "Swedbank", "Clean R" un "Delfi".

Atbildīga biznesa nedēļa – Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta īstenota iniciatīva, kas aizsākta 2014.gadā ar mērķi veicināt gan Latvijas sabiedrībā, gan arī korporatīvajā vidē izpratni par godīgu, ētisku un atbildīgu uzņēmējdarbības praksi. Tās laikā tiek organizētas dažādas aktivitātes, kurās var iesaistīties ikviens interesents – sākot no privātpersonām un beidzot ar uzņēmējiem, valsts un pašvaldību institūciju, nevalstisko organizāciju u.tml. pārstāvjiem, kurš ir ieinteresēts sekmēt labākas, ilgtspējīgākas uzņēmējdarbības vides attīstību.

ZINĀŠANU TESTS

Balts makšķeres āķis uz pelēka fona. To papildina teksts: "Vai Tu uzķertos uz zaļmaldināšanas meistaru āķa? Pārbaudi - aizpildi testu!"

Neraugoties uz to, ka viens no galvenajiem veiksmīgas uzņēmējdarbības priekšnosacījumiem ir patērētāju uzticība, virkne uzņēmumu savu biznesa mērķu sasniegšanai joprojām gan apzināti, gan neapzināti izmanto klientu maldināšanas taktiku. Piemēram, ar situācijām, kad to vārdi par atbildību pret vidi neatbilst darbiem, pēdējā gada laikā saskāries teju katrs piektais Latvijas iedzīvotājs, liecina pētījumu kompānijas “Kantar” dati. Ekspertu vērtējumā reālais šādu gadījumu skaits varētu būt vismaz divas reizes lielāks, jo cilvēki bieži neatpazīst zaļmaldināšanu. Un kā ir ar jums?

Izmantojiet iespēju – pārbaudiet savu “imunitāti” pret šīm metodēm, aizpildot Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta ekspertu izstrādāto zināšanu testu: https://ej.uz/ZalmaldinasanasTests!