VEBINĀRS: Datos balstīti lēmumi

2023. gada 12. jūnijs

15:00

Lēmumu pieņemšanas procesi dažādās organizācijās mēdz atšķirties. Vieni rūpīgi izsver visus potenciālos riskus un ieguvumus. Citi ne vien paļaujas uz savu vīziju, bet arī apzina ietekmes pušu, piemēram, darbinieku viedokli. Vēl kāds paļaujas uz veiksmi, tā teikt – kurš neriskē, tas nedzer šampanieti. Kura no šīm taktikām ir “pareizāka”? Visas ir vienlīdz efektīvas, bet tikai pie nosacījuma, ka lēmumi tiek balstīti reālos datos un faktos. Jo šādi lēmumi ne vien būtiski veicina uzņēmumu ekonomisko izaugsmi, bet arī pārliecinoši virza tos tuvāk ilgtspējas augstākajām virsotnēm.

Līdzšinējā pieredze rāda, ka īpaši nozīmīga loma kvalitatīvu datu vākšanas un apstrādes sistēmas izveidei ir uzņēmuma patiesās ietekmes uz vidi novērtēšanā un tās mazināšanas pasākumu īstenošanā. Iemesls? Pirmkārt, ar šādi iegūti dati veicina tādu lēmumu pieņemšanu, kas uzņēmumam ļauj veiksmīgāk pielāgoties klimata pārmaiņām. Otrkārt, tie ļauj īstenot kvalitatīvāku komunikāciju par uzņēmuma centieniem vides jomā, mazinot reputācijas riskus, ko var izraisīt zaļmaldināšana.

Ar ko sākt uzņēmuma ietekmes uz vidi novērtējumu? Kādus datus apkopot un kā to izdarīt efektīvāk? Visbeidzot – kā šos datus izmantot jēgpilni?

Atbildes uz šiem jautājumiem centīsimies rast bezmaksas vebinārā “Datos balstīti lēmumi”, kas norisināsies šā gada 12.jūnijā laikā no plkst. 15.00 līdz 16.30 tiešsaistes platformā ZOOM. Dalībnieku reģistrācija: https://ej.uz/DatosBalstitiLemumi_Jun12

Šī saruna norisināsies Atbildīga biznesa nedēļas 2023 ietvaros. Ar savu pieredzi un ekspertīzi tajā dalīsies “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment konsultante Jūlija Doktorova un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

Pasākumu organizē Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Izpratni par atbildīgu biznesu palīdz veicināt “Clean R”, “Delfi” “Latvenergo” un “Swedbank”.

Vebināra "Datos balstīti lēmumi" afiša, kurā norādīta informācija par pasākuma norises vietu, laiku, organizatoru un atbalstītājiem. To papildina trīs balti dažādu garumu grafika stabiņi uz pelēka fona. Tāpat attēlā iekļauts teksts, ka šī materiāla tapšanā izmantoti minimāli resursi, dizains veidots pēc šablona, lai nenovērstu uzmanību no patiesā satura.