Ilgtspējīgi iepirkumi: JĀ vai NĒ?

2023. gada 08. februāris

13:00

Ilgtspējīgi iepirkumi jeb atbildīga piegādātāju izvēle ir nozīmīgs instruments gan Eiropas Savienības kopējo, gan arī tās dalībvalstu individuālo ilgtspējas mērķu sasniegšanai. Ne velti arī Eiropas Zaļais kurss ietver priekšlikumu mainīt tā dēvēto “zaļo” iepirkumu regulējumu no brīvprātīga uz obligātu.

Tieši stingrāks regulējums ir veicinājis intereses pieaugumu par ilgtspējīgiem iepirkumiem Latvijas korporatīvajā vidē. Kā nekā – tas ir ne tikai veids, kā sagatavoties gaidāmajām pārmaiņām savlaicīgi. Tas ir arī veids, kā demonstrēt atbildīgu attieksmi pret vidi, sabiedrību un citiem nozīmīgiem ilgtspējas aspektiem vārdos un darbos. Tomēr praksē ilgtspējīgi iepirkumi Latvijā joprojām nav izplatīti – 2020.gadā tā dēvētie “zaļie” iepirkumi veidoja vien 15,4% no visiem valstī īstenotajiem publiskajiem iepirkumiem.

Ar ko tas ir saistīts un kā efektīvi veicināt ilgtspējīgu iepirkumu praksi? Tieši galvenajiem izaicinājumiem ilgtspējīgu iepirkumu prakses īstenošanā Latvijā un to efektīvākajiem novēršanas mehānismiem pievērsīsimies bezmaksas seminārā “Ilgtspējīgi iepirkumi: JĀ vai NĒ?”, kas norisināsies šā gada 8.februārī plkst. 13.00-16.00 attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” konferenču zālē (Doma laukums 4, Rīga).

Pasākuma laikā Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane sniegs ieskatu lielākajos izaicinājumos ilgtspējīgu iepirkumu jomā, ko atklāj Ilgtspējas indeksa rezultāti, zvērinātu advokātu biroja “COBALT” juriste Kristīne Rāviņa izskaidros Direktīvā par uzņēmumu pienācīgu iekļautajiem iekļautos ilgtspējas aspektus un šī regulējuma saskares punktus ar iepirkumiem un piegādes ķēžu pārbaudēm, bet Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins dalīsies Valsts kontroles redzējumā par ilgtspējīgiem iepirkumiem. Savukārt “SCHWENK Latvija” valdes locekle Evita Goša, Valsts nekustamo īpašumu Būves informācijas modelēšanas vadības daļas vadītājs Dmitrijs Kots un Latvijas Drošības nozares kompāniju asociācijas konsultante Līga Batalauska dalīsies vērtīgos pieredzes stāstos par atbildīgu piegādātāju izvēli.

Interesenti ir aicināti reģistrēties pasākumam, aizpildot pieteikuma formu.

Semināra "Ilgtspējīgi iepirkumi: JĀ vai NĒ?" afiša, kurā ietverta informācija par tā norises laiku un saturu:  šādu iepirkumu priekšrocības un trūkumi, uzņēmumu izaicinājumi un risinājumi, tiesiskais regulējums un prakse. To papildina attēls, kurā uz skrejceliņa viena aiz otras ir novietotas trīs barjeras.

Saistītie resursi

Ilgtspējīgi iepirkumi: pieredze

Pievienošanas datums

20.02.2023

Tēma:

Tirgus attiecības

Ilgtspējīgi iepirkumi: principi, kas ir būtiski Valsts kontrolei

Pievienošanas datums

20.02.2023

Tēma:

Tirgus attiecības

Ilgtspējīgi iepirkumi: direktīva par uzticamības pārbaudēm ESG ietvarā

Pievienošanas datums

20.02.2023

Tēma:

Tirgus attiecības