“Zelta ķivere”: laužam stereotipus

Skaidrojot, kāpēc nepiesakās darba aizsardzības labās prakses balvai “Zelta ķivere”, organizācijas nereti norāda, ka tās attur tikai viena lieta – sagatavot konkursa pieteikumu ir sarežģīti un laikietilpīgi. Taču šis uzskats ir maldīgs. Piemēram, “ALTUM” pieredze liecina, ka sagatavot kvalitatīvu pieteikumu var pāris dienu laikā pat tad, ja piedalies konkursā pirmo reizi.

2019. gadā konkursa “Zelta ķivere” ietvaros tika apzināti labās prakses piemēri par ārkārtas situāciju pārvaldību Latvijas uzņēmumos, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs. “ALTUM” bija viena no 17 organizācijām, kas iesniedza pieteikumu. Un, lai arī uzvaras laurus plūca “IKEA Latvija”, žūrijas komisija atzina “ALTUM” pieteikumu par vienu no kvalitatīvākajiem. Ar ko tas izcēlās uz citu fona?

Kā norāda uzņēmuma korporatīvo attiecību vadītāja Vita Breidaka-Podračika, rūpējoties par drošu darba vidi, līdztekus obligāto prasību nodrošināšanai, “ALTUM” lielu vērību pievērš darbinieku emocionālajai labsajūtai. Tieši šis aspekts tika īpaši uzsvērts, apkopojot labās prakses piemērus konkursa pieteikumam, ko atzinīgi novērtēja žūrijas komisija.

Plašāka informācija par “ALTUM” pieredzi, piedaloties konkursā “Zelta ķivere”, pieejama zemāk pievienotajā video.

Informācijai:

Labās prakses konkursu “Zelta ķivere” kopš 2005. gada organizē Valsts darba inspekcija. Tā mērķis ir dalīties idejās, kā vienkārši un efektīvi uzlabot darba apstākļus, ar konkrētiem, praktiskiem piemēriem parādot, ka darba drošības un aizsardzības prasību ievērošana ir veiksmīgi īstenojama prakse, kas darba devējiem nodrošina virkni ieguvumu.

Publicēšanas datums

27.04.2020

Tēma

Darba drošība Dažādības vadība

Tapis sadarbībā ar