Virtuālā enerģija gudrākai dzīvei – SmartEnerGo

Situācija:

Latvenergo koncerna komandu veido aptuveni 3000 darbinieki, kuri strādā 56 biroju ēkās, kas izvietotas 32 pilsētās, tāpēc ikdienā viņi tiekas reti un ir maz pazīstami. Tādējādi, tuvojoties tā 80 gadu jubilejai, kas tika atzīmēta 2019. gadā, uzņēmumam bija jāatrod risinājums, kā radoši iesaistīt darbiniekus aktivitātēs, kas palīdzētu viņiem justies vienotiem ar citiem kolēģiem, sagaidot un kopā svinot šo zīmīgo jubileju. Bija skaidrs, ka ir nepieciešama aktivitāte, kas vienlaikus gan veicinātu darbinieku socializēšanos un jaunu zināšanu, prasmju apgūšanu, gan arī sekmētu viņu darba rezultātus.

Iniciatīva:

SmartEnerGo – virtuāla spēle, kurā ik dienu tika publicēti uzņēmuma vērtībās balstīti uzdevumi prātam, fiziskajai sagatavotībai vai uzturam. Piedalīties šajā izaicinājumā darbinieki varēja gan individuāli, gan komandās, taču gan vienā, gan otrā gadījumā viņi sacentās par iespējami augstāku vietu kopējā topā, lai varētu piedalīties balvu izlozē.

Darbinieku iesaistes veicināšanai tika īstenota iekšējās komunikācija kampaņa, kuras ietvaros darbiniekiem izplatīti 10 video, kuros SmartEnerGo vēstnesis – TV raidīju vadītājs, mūziķis un radio dīdžejs Gustavs Terzens – kopā ar kolēģiem pilda izaicinājuma uzdevumus.

SmartEnerGo logotips uz spilgti zaļa fona, uz kura attēloti dažādi elektroenerģijas avoti, ar elektrību darbināmas ierīces u.tml. Iniciatīvas sauklis "Gudri un enerģiski!"

Rezultāts:

Kopumā SmartEnerGo izaicinājumā iesaistījās 580 koncerna darbinieki, kuriem trīs mēnešu laikā bija jāizpilda 88 dažādi uzdevumi (pēdējais no tiem bija jāveic Latvenergo jubilejas pasākumā).

Kopumā izaicinājuma dalībnieki izpildīja 16 603 uzdevumus, augšupielādējot sistēmā 15 190 fotogrāfijas, kas “nopelnīja” teju 400 000 atzīmes “patīk”.

Šis ir līdz šim vērienīgākais korporatīvais izaicinājums uzņēmuma vēsturē – tā dalībnieku skaits pārsniedz vidējos darbinieku iesaistes rādītājus, kas sasniegti, organizējot līdzīgus izaicinājumus citos lielajos uzņēmumos.

Būtiskākie darbinieku ieguvumi: labāk iepazīti kolēģi, augstāka motivācija, veselīgu dzīvesveidu veicinošu paradumu nostiprināšana u.c.

Būtiskākie uzņēmuma ieguvumi: praksē iedzīvinātas organizācijas vērtības, identificēti neformālie līderi un talanti, saliedētāka komanda, augstāka darba efektivitāte u.c.

Nākotnes izaicinājumi

Atrast kompromisu visu darbinieku ekspektācijām par labbūtību. Šī sajūta katram cilvēkam ir ļoti subjektīva, tādēļ aktuāls ir jautājums – kā panākt, ka ikviena vecuma, dzimuma un profesijas darbinieks jūtas ievērots un vērtīgs? 

Publicēšanas datums

08.06.2020

Tēma

Darba vide Labsajūta

Saistītais pasākums

Atbildīgu ideju tirgus 2020

Tapis sadarbībā ar