T-krekls šķērsgriezumā. Kā apģērbu industrija ietekmē vidi?

Eksperti lēš – ja tuvākajā nākotnē netiks pārskatīti tekstilizstrādājumu patēriņa principi, pasaule drīz vien noslīks kreklu, kleitu, bikšu un zeķu jūrā, jo apģērba dzīves cikls strauji samazinās. Tajā pašā laikā tā ražošanas un pārdošanas apjomi strauji palielinās.

Jaunākie aprēķini liecina, ka viens Latvijas iedzīvotājs ik gadu iegādājas vidēji 8,5kg apģērba, kamēr atkritumos izmet aptuveni 14,3kg apģērba. Šie šķietami nenozīmīgie skaitļi atklāj to, cik liela tomēr ir modes industrijas ietekme uz vidi. Tāpēc pozitīvi vērtējama ir biedrības “Zaļā brīvība” kampaņa “Atmasko T-kreklu”, kuras mērķis ir pievērst pastiprinātu sabiedrības uzmanību apģērbu industrijas ietekmei uz vidi un risinājumiem aprites ekonomikas stiprināšanai šajā jomā.

Kampaņa ietvaros modes industrijas ietekme uz vidi tiek atspogulota oriģinālā veidā – caur T-krekla dzīves ciklu, sākot no tam nepieciešamo izejvielu iegūšanas beidzot ar tā “likteni” patēriņa cikla beigās.

Starp citu – vai esat aizdomājušies, cik T-kreklu ir jūsu garderobē? Bet par to, cik T-kreklus ik gadu saražo jūsu organizācija dažādu mārketinga kampaņu, korporatīvo pasākumu u.tml. ietvaros?

Plašāka informācija par kampaņu pieejama biedrības “Zaļā brīvība” tīmekļvietnē.

Kampaņa tiek īstenota projekta “Mode un vide – kā tas skar mani?” ietvaros ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Latvijas Zaļā punkta atbalstu.

Publicēšanas datums

22.01.2021

Tēma

Vide

Tapis sadarbībā ar