RIMI dzīvi mēra pieredzē, nevis gados

Situācija:

Mazumtirdzniecībā darbinieku piesaiste un noturēšana ir viens no galvenajiem nozares izaicinājumiem. Latvijas darba tirgū teju 40% no kopējā bezdarbnieku daudzuma veido darba ņēmēji, kuri pārstāv vecuma grupu 50+, turklāt šajā grupā dominē sievietes (Nodarbinātības valsts aģentūra, 2020).

Pieredzes bagātie darbinieki ir pelnījuši lielu uzmanību un novērtējumu, tādēļ RIMI paver iespēju vecāka gadagājuma profesionāļu aktivizācijai darba tirgū, vienlaikus uzlabojot viņu dzīves kvalitāti un pašapziņu, kā arī veicinot socializēšanās iespējas.

Iniciatīva:

Mūsdienu darba tirgū būtiskas prasības joprojām ir amatam atbilstoša izglītība un kompetences, tomēr aizvien vairāk fokusā izvirzās arī cilvēka individuālās īpašības – emocionālais briedums, strādīgums, motivācija augt, attīstīties un apgūt jaunas iemaņas. Pieredze ir atslēgvārds, ko var attiecināt uz 50+ vecuma grupas darbiniekiem. Tāpēc RIMI kopš 2016. gada darbinieku piesaistes kampaņās fokusējas arī uz gados vecākiem potenciālajiem darbiniekiem. Šobrīd šīs vecuma grupas pārstāvji ieņem dažādus amatus gan uzņēmuma veikalos, gan birojā.

Reklāma, ar kuru RIMI aicina darbā jaunus darbiniekus. Tajā attēlota sieviete pusmūžā, kura tur rokās glāzi ar saldējuma kokteili, kurā divi bērni ar kokteiļa salmiņiem pūš burbuļus. Teksts: "Sarežģītas situācijas? Tu jau zini, kā ar tām tikt galā. #VecumamNavNozīmes. Pievienojies mūsu komandai - www.rimi.lv/karjera! Mēs cienām Tavu izvēli. RIMI"

Rezultāti:

RIMI strādā vairāk nekā 1 900 darbinieki vecumā virs 50 gadiem. Viņu priekšrocība ir ne tikai bagātā profesionālā un dzīves pieredze. Šie cilvēki ir arī atbildīgi, centīgi, atsaucīgi un uzmanīgi. Viņi katru dienu rada draudzīgu atmosfēru darbā un vienmēr ir gatavi palīdzēt jaunākiem kolēģiem.

Visi uzņēmuma darbinieki, tostarp pieredzes bagātie kolēģi, novērtē ne vien caurspīdīgo RIMI atalgojuma politiku un daudzveidīgo darbinieku labumu grozu, bet arī plašās socializēšanās iespējas, piemēram, mācības komandu saliedēšanās pasākumi, “mazie svētki” un cilvēciskas attiecības.

Nākotnes izaicinājumi:

Vai esam gatavi, ka esošie darbinieki attīsta savu karjeru uzņēmuma ietvaros jebkurā vecumā?

Publicēšanas datums

10.06.2020

Tēma

Darba vide Dažādības vadība

Saistītais pasākums

Atbildīgu ideju tirgus 2020

Tapis sadarbībā ar