Praktiski rīki efektīvai tehnoloģiju potenciāla izmantošanai biznesa izaugsmes veicināšanā

Gadu gaitā digitālās tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Mēdz sacīt – ja tevis nav internetā, tevis nav vispār. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc uzņēmumi gan ikdienas komunikācijā, gan domājot par biznesa attīstību aizvien vairāk fokusējas uz digitālo vidi. Tomēr ekspertu novērojumi liecina, ka bieži vien tehnoloģiju potenciāls netiek izmantots pilnvērtīgi.

Mūsdienās organizācijas dažādu digitālo resursu (tīmekļa vietņu, mobilo lietotņu, digitālo pakalpojumu u.tml.) izstrādē fokusējas uz ļoti šauru dizaina aspektu – vizuālo pievilcību, atstājot novārtā jautājumus, kas attiecas uz piekļūstamu dizainu. Proti, dizainu, kas ietver iespējami plaša patērētāju skaita spējas, iespējas un vajadzības.

Vieni šos jautājumus ignorē neapzināti, jo pat nenojauš par to eksistenci. Savukārt citi tos ignorē apzināti, jo nespēj saskatīt digitālās vides piekļūstamībā pievienoto vērtību savam biznesam. Klasiskie argumenti:

  • piekļūstamība ir tikai modes lieta – jau itin drīz visi par to aizmirsīs, tāpēc nav vērts lieki investēt laika un finanšu resursus;
  • piekļūstamība ir saistoša tikai lielām un starptautiskām organizācijām;
  • piekļūstamība ir ilgs, sarežģīts un dārgs process;
  • piekļūstamību raksturo ļoti specifiskas tehniska rakstura nianses, kas nevar ietekmēt zīmola atpazīstamību, biznesa izaugsmi u.tml.

Iespējams, īstermiņā šī apzinātā vai neapzinātā ignorances stratēģija atmaksājas. Tomēr ilgtermiņā tā var izraisīt organizācijai nopietnus ekonomiskos un juridiskos (attiecīgi – arī reputācijas) riskus. Lai no tiem izvairītos no potenciālajiem riskiem, eksperti iesaka ievērot digitālo resursu izstrādē un uzturēšanā digitālās vides piekļūstamības principus, kas, neraugoties uz pastāvošajiem normatīvajiem aktiem, ir saistoši jebkurai organizācijai.

Proti, šobrīd Latvijā ar piekļūstamību saistītie jautājumi tiek regulēti valsts sektorā (to paredz 2019. gada 23. septembrī ieviestā Eiropas Savienības direktīva). Taču ekspertu prognozes liecina, ka jau tuvākajā nākotnē tie tiks regulēti arī privātajā sektorā, kā tas jau notiek vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Norvēģijā. Tāpēc, ja arī jūsu organizācija vēlas iet roku rokā ar laiku, noskatieties vebināra “Kā pareizi izmantot tehnoloģiju potenciālu, veidojot saturu, produktus un pakalpojumus digitālajā vidē” ierakstu. Tā ietvaros dažādības eksperte Dace Helmane kopā ar digitālās vides piekļūstamības ekspertu Pēteri Jurčenko skaidro, kā veidot digitālo saturu, digitālos rīkus un produktus, lai tie ir pieejami ikvienam lietotājam, saglabājot pievilcīgu dizainu un citus mārketingam nozīmīgus aspektus.

Vebināra saturs būs īpaši saistošs mārketinga, komunikācijas un personālvadības speciālistiem.

Plašāk par digitālās vides piekļūstamību: www.pieklustamiba.lv

Publicēšanas datums

03.09.2020

Tēma

Dažādības vadība Stratēģiskā plānošana

Tapis sadarbībā ar