Praktiski padomi, kā palielināt uzņēmuma izredzes uzvarēt konkursā “Zelta ķivere”

Pērn Latvijā tika reģistrēti 1990 nelaimes gadījumi darba vietā. Lai arī tas ir par 14% mazāk nekā 2019.gadā, eksperti norāda, ka kopējais negadījumu skaits joprojām ir augsts. Turklāt reālais negadījumu skaits varētu būt lielāks nekā reģistrētais. Proti, mājās, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuva par darba vietu ne vienam vien darbiniekam, notikušie nelaimes gadījumi reti tiek pieteikti kā negadījumi darbā.

Lai arī kopumā Latvijas uzņēmumi pielāgojās COVID-19 situācijai veiksmīgi, rodot iespēju lielai daļai darbinieku strādāt no mājām, RSU Darba drošības un vides veselības institūta veiktā pētījuma dati liecina, ka fiziskās darba vides sakārtošanas jautājumiem netika pievērsta pienācīga uzmanība. Piemēram, par to, kādos apstākļos strādās viņu darbinieki, painteresējās tikai 25% darba devēju, bet to, kā ērti iekārtot darba vietu pie datora mājās, darbiniekiem izskaidroja 28,5% darba devēju.

Tieši ar šiem datiem lielā mērā ir saistīta šā gada darba aizsardzības labās prakses konkursa “Zelta ķivere” tēmas izvēle. Proti, šogad šajā konkursā īpaša vērība tiks pievērsta ar darba vidi saistītajiem ergonomikas faktoriem.

Pieteikumus šā gada konkursam var iesniegt līdz 3.septembrim.

Lai iedrošinātu uzņēmumus un iestādes piedalīties šajā konkursā, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu šā gada 28.aprīlī organizēja Pasaules darba aizsardzības dienai veltītu vebināru “ZELTA ĶIVERE: trīs soļi līdz uzvarai”. Tā ietvaros tika sniegtas atbildes uz jautājumiem, ko konkursa organizatori saņem visbiežāk:

  • Ko uzņēmumi iegūst no dalības šajā konkursā?
  • Kādi uzņēmumi var pieteikties šim konkursam?
  • Kas ir jāņem vērā, gatavojot konkursa pieteikumu?
  • Kā noteikt, vai uzņēmuma īstenotās iniciatīvas darba aizsardzības jomā atbilst konkursa prasībām?

Tāpat pasākumā bija iespēja dzirdēt vērtīgus darba aizsardzības labās prakses konkursa “Zelta ķivere” iepriekšējo gadu laureātu pieredzes stāstus.

Publicēšanas datums

07.05.2021

Tēma

Darba drošība

Tapis sadarbībā ar