LMT komanda paliek vienota arī attālināti

Situācija:

Globālā pandēmija ir radījusi virkni izaicinājumu gan vadītājiem, gan darbiniekiem. Tāpēc viens no galvenajiem LMT mērķiem šajā sarežģītajā laikā ir panākt, lai ikviens darbinieks justu uzņēmuma atbalstu un ne mirkli nejustos pamests. Tāpat arī veicināt komandā, tostarp vadītāju vidū, izpratni par to, ka viss, ko ārkārtas situācijā izjūt darbinieks, ir pilnīgi normāli.

Iniciatīvas:

>> Pajautā, nevis domā, ka zini

Lai uzzinātu, kā darbinieki jūtas, par ko satraucas, kas viņiem palīdz vai traucē ikdienā un kāds atbalsts viņiem nepieciešams, tika veiktas vairākas iekšējās aptaujas, kuru mērķis bija novērtēt aktuālo situāciju un salīdzināt rezultātus, lai objektīvi izvērtētu veikto aktivitāšu pienesumu.

>> Snedz atbalstu pašam balstam

Pats globālās pandēmijas sākums bija ārkārtīgi neskaidrs, mulsinošs, baiļu un neziņas pilns ikvienam LMT darbiniekam, bet īpaši – tiešajiem vadītājiem, kuriem bija jātiek galā ne tikai ar savām, bet arī savu darbinieku sajūtām un ikdienas raizēm. Tādēļ ik nedēļu īpašā vadītājiem paredzētā Jaunumu žurnālā tika apkopoti kvalitatīvākie materiāli no profesionāliem avotiem, tostarp padomi par darba organizēšanu ārkārtas situācijas laikā.

>> Atbildes uz jautājumiem dažādos kanālos

Uzņēmuma Intranet platformā tika publicēti arī dažādi padomi darbiniekiem – kā efektīvāk organizēt darbu, kā kontrolēt emocijas, kā veicināt privātās un darba dzīves līdzsvaru u.tml. Tāpat tika organizēti vebināri par dažādām darbiniekiem aktuālām tēmām, piesaistot labākos savas jomas profesionāļus. Darbinieku iesaistes līmenis šajos vebināros bija tik augsts, ka dažus no tiem pat nācās organizēt atkārtoti.

>> Seriāls #StrādāNoMājām

Tiekoties ar kolēģiem attālinātās sapulcēs, bija ļoti interesanti uzzināt, kā viņiem klājas, kā viņi ir pielāgojušies jaunajai realitātei u.tml. Bieži vien viņu stāsti bija ļoti iedvesmojoši, tādēļ tika uzņemts video seriāls #StrādāNoMājām. Tā galvenie varoņi ir LMT darbinieki no dažādām struktūrvienībām, kuri stāsta un rāda, kā strādā attālināti un sniedz kolēģiem padomus, kā veiksmīgāk pielāgoties jaunajiem darba apstākļiem.

Attēls, kurā apkopotas dažādu LMT darbinieku fotogrāfijas, kas uzņemtas attālināti (komunicējot tiešsaistē). Šajā kolāžā ir iestrādāts LMT logo un teksts #DarbsNoMājām

Ņemot vērā, ka ne visiem uzņēmuma darbiniekiem bija iespēja strādāt attālināti, seriālā tika iekļautas arī vairākas sērijas par to, kā klājas kolēģiem, kuri strādā “frontes pirmajās līnijās” – klientu centros.

Rezultāts:

Ņemot vērā darbinieku pozitīvās atsauksmes gan par seriālu, gan arī citām komunikācijas aktivitātēm, kas tika īstenotas video formātā, arī LMT vadības komunikācija ar darbiniekiem par situāciju uzņēmumā, pieņemtajiem lēmumiem un tuvākajiem plāniem tika un arī šobrīd tiek organizēta video tiešraidēs, kurās ikviens interesents var uzdot Prezidentam viņu interesējošos jautājumus neatkarīgi no tā, kurā Latvijas vai pasaules nostūrī viņš atrodas.

Nākotnes izaicinājumi:

Drīzāk novēlējums. Vēlam ikkatram rast dzīvesprieku, iekšējo spēku un iegūt daudz jaunu zināšanu un prasmju šajā laikā, lai uz nākotnes pārmaiņām lūkotos ar lielāku iekšējo mieru un gatavību iet nezināmajā!

Publicēšanas datums

10.06.2020

Tēma

Darba vide

Saistītais pasākums

Atbildīgu ideju tirgus 2020

Tapis sadarbībā ar