Digitālas kafijas pauzes digitālā virtuvē

Situācija:

“Wunder” ir seši biroji trīs dažādās pasaules valstīs, turklāt daudzi darbinieki ikdienā strādā attālināti. Pozitīva un draudzīga atmosfēra darba vietā labvēlīgi ietekmē gan darbiniekus, gan darba rezultātu. Nereti tieši virtuve ir tā vieta, kur īsa saruna ar nejauši satiktu kolēģi noved pie ģeniāla risinājuma sarežģītai situācijai. Taču, ko darīt, ja valstī noteikto distancēšanās prasību dēļ ierastās kafijas pauzes uzņēmuma virtuvē un tās pavadošās sarunas ar kolēģiem izpaliek?

Lai nodrošinātu visiem darbiniekiem vienlīdzīgas iespējas uzturēt savstarpējo neformālo komunikāciju arī pandēmijas laikā “Wunder” izveidoja “virtuālo virtuvi” – digitālu platformu, kurā viņiem ir iespēja divatā, trijatā vai kuplākā skaitā satikties uz izbaudīt kafijas pauzes tiešsaistē.

Iniciatīva:

Coffee Time jeb kafijas pauzes ideju pirms divarpus gadiem ierosināja uzņēmuma darbinieki, jo vēlējās uzturēt un stiprināt uzņēmuma iekšējās konferences laikā izveidoto saikni ar kolēģiem. Risinājums: iekšējās komunikācijas rīkā Slack ikviens var pievienoties kanālam #coffee-time, kur robots Donut katru otro pirmdienu automātiski izveido pārus. Šie kolēģi tuvākajās dienās satiekas uz pusstundu garu kafijas pauzi klātienē (ja iespējams) vai ar Zoom starpniecību.

Uz galda stāv apgāzta kafijas krūze, no kuras izbirušas kafijas pupiņas. No lielākās daļas kafijas pupiņu izveidots "Wunder" logotipa centrālais elements - burkāns.

Rezultāti:

  • 2,5 gadu laikā uz Coffee Time kafijas pauzēm satikušās 650 grupas (pāri vai trio, ja ir nepāra skaitlis dalībnieku).
  • Vismaz vienu reizi Coffee Time jeb digitālās kafijas pauzes izmantojuši 50% uzņēmuma darbinieku, regulāri iniciatīvā iesaistās aptuveni 25% darbinieku.
  • Ciešākas saites darbinieku starpā uzlabo darbu projektu komandās – savstarpējās uzticības līmenis ir lielāks, līdz ar to iespējams uzlabot darba produktivitāti un sasniegt augstākus rezultātus.

Nākotnes izaicinājumi:

Jaunu Coffee Time dalībnieku piesaiste, jo, piedaloties iniciatīvā ilgāku laiku, “pāri” sāk atkārtoties. No vienas puses tas dod iespēju nostiprināt attiecības ar jau zināmiem kolēģiem, bet no otras – liek pamest iniciatīvu, jo visi tur esošie kolēģi jau ir satikti.

Publicēšanas datums

10.06.2020

Tēma

Darba vide

Saistītais pasākums

Atbildīgu ideju tirgus 2020

Tapis sadarbībā ar