Diena pēc rītdienas. Kā atrast sevi no jauna?

Domājams, ikviens no mums ir mēģinājis sākt dzīvi no jauna – no “baltas lapas”. Vairumā gadījumu tas ir brīvprātīgs lēmums. Taču dažkārt mums vienkārši nav izvēles, jo dzīve apmet tādu kūleni, ka atpakaļceļa vairs nav. Tieši tā notika ar Gustavu Pētersīli – daudzsološu BMX braucēju, kuram tika prognozēta spoža nākotne. Viņa sapni kļūt par pasaules čempionu sagrāva neveiksmīgs kritiens, kura sekas puisis skaudri izjūt joprojām – viņš jau septiņus gadus savu ikdienu pavada ratiņkrēslā. Tiesa, tas Gustavu nav apturējis no aktīva dzīvesveida turpināšanas. No savu sapņu īstenošanas.

Līdzko izrakstījās no slimnīcas, puisis iegādājās ar rokām vadāmu riteni (jo no riteņbraukšanas atteikties neplāno). Viņš ir izbraucis ar sacīkšu auto (jo ātrums ir viņa vājība), kā arī lēcis ar izpletni (jo viņam patīk asas izjūtas). Bet šobrīd Gustavs meklē iespējas patstāvīgi nobraukt no kalna ar dēli (jo nespēj aizmirst prieku un brīvību, ko sniedz snovbords). Ne velti draugi, viņu raksturojot, saka, ka šim puisim vēnās asins vietā plūst adrenalīns.

Tomēr adrenalīna “medības” ir tikai viena Gustava dzīves šķautne. Viņš pēc dabas ir neticami mērķtiecīgs un nosvērts cilvēks. Tieši šīs rakstura īpašības palīdzēja viņam “nesalūzt” toreiz. Pēc kritiena. Un tās palīdz arī šobrīd – tiecoties pēc patstāvības, pēc laimīgas un piepildītas dzīves. Piemēram, kamēr citi šķietami veseli cilvēki sūkstās, ka nevar atrast darbu, Gustavs ir atradis vairākus, kā arī uzsācis savu biznesu. Šobrīd viņa “lolojums” ir neliels uzņēmums “Virs mākoņiem”, kura misija ir radīt prieku un pozitīvas emocijas gan sev, gan citiem.

Plašāk – zemāk pievienotajā Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītājas Daces Helmanes podkāsta “Cilvēks kā cilvēks” epizodes “Diena pēc rītdienas. Kā atrast sevi no jauna?” ierakstā.

Publicēšanas datums

20.12.2020

Tēma

Dažādības vadība

Tapis sadarbībā ar