VEBINĀRS: Ergonomiska darba vieta – realitāte vai utopija?

2021. gada 17. jūnijs

13:30

Mūsdienās ir ierasts uzskatīt, ka ergonomika nozīmē pareizu krēsla, galda un darbam nepieciešamā aprīkojuma pozīciju, veicot darba pienākumus. Taču šis jēdziens ir daudz plašāks. Ergonomika – tā ir vesela zinātne, kas pēta cilvēka mijiedarbību ar apkārtējo vidi. Turklāt tā ir cieši saistīta ar organizāciju ekonomisko izaugsmi, jo būtiski ietekmē darba drošības procesus, bet līdz ar to – arī darbinieku veselību un labsajūtu, kā arī no tās izrietošo darba efektivitāti un produktivitāti.

Darbinieki ir ļoti dažādi, tāpēc arī viņu labsajūtu darbā nosaka ļoti dažādi faktori – darba poza, kustības, troksnis, vibrācija, apgaismojums, mikroklimats, procesu vadība, darba organizācija, stress, darba tehniskais aprīkojums u.tml. Pieredze liecina, ka izpatikt visiem nav iespējams. Turklāt arī darba devēju iespējas nav neierobežotas. Tāpēc aizvien aktuālāks kļūst jautājums – kādiem ergonomikas faktoriem jāpievērš īpaša vērība, lai izveidotu drošu, veselīgu un iedvesmojošu darba vidi?

Tieši šai tēmai tiks pievērsta īpaša vērība šā gada labās prakses konkursā “Zelta ķivere”. Tomēr teorija ir viena lieta, prakse – pavisam cita. Tāpēc Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu Atbildīga biznesa nedēļas 2021 ietvaros – 17.jūnijā laikā no plkst. 13.30 līdz 15.00 – organizēs vebināru “Ergonomiska darba vieta – realitāte vai utopija?”, kas īpaši saistošs būs personāla vadības un darba aizsardzības speciālistiem.

Pasākuma reklāmas makets, kurā līdztekus informācijai par vebināru (nosaukums un norises laiks) ieļauti arī organizatoru logotipi un attēls, kurā redzama biroja telpa, kurā labajā un kreisajā pusē ir darba krēslu rinda pie galdiem, kas sakārtoti simetriski.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja dzirdēt gan praktiskus nozares ekspertu un arodslimību ārsta novērojumus, gan arī vērtīgus uzņēmumu pieredzes stāstus par darbinieku iesaisti ergonomiskas darba vietas izveidē.

Dalība vebinārā ir bez maksas. Interesenti ir aicināti tam reģistrēties šeit: https://ej.uz/xbs2