Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki = ilgtspējīgi darba devēji

2021. gada 08. oktobris

13:00

Dažādās publiskās diskusijās par darba tirgu Latvijā aizvien biežāk izskan vārdu salikums “cienīgs darbs”, taču tā lietojums ne vienmēr ir viennozīmīgs.

Starptautiskā Darba organizācija norāda, ka mūsdienās cienīgs darbs nozīmē ne tikai jaunu darba vietu radīšanu, bet arī drošu, cilvēcīgu, kvalitatīvu darba vidi, attiecīgi – cienīgi darba apstākļi ietver arī darba devēju rūpes par darbinieku privātās un darba dzīves līdzsvaru.

Ar mērķi rosināt sabiedrībā diskusijas par to, kā veicināt līdzsvaru starp privāto un darba dzīvi un vienlaikus atzīmēt Cienīga darba dienu, ko arodbiedrības visā pasaulē svin 7.oktobrī, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) laikā no 4. līdz 8.oktobrim organizēs Darba un dzīves nedēļu. Ta tiks uzsākta 4. oktobrī plkst. 13.00 ar konferenci “Stress un izdegšana darba vietā – kur ir līdzsvars?”. Klātienē konference norisināsies Spīķeru koncertzālē (Ģenerāļa Radziņa krastmala 3, Rīga), bet tiešsaistē to varēs vērot LBAS Facebook lapā.

Savukārt šīs nedēļas noslēgumā – 8.oktobrī laikā no plkst. 13.00 līdz 16.00 – LBAS sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu aicina gan darba devējus, gan arī darba ņēmējus paraudzīties uz ar privātās un darba dzīves līdzsvaru saistītajiem jautājumiem ne vien plašāk, bet arī neierastāk, piedaloties muzikālajā diskusijā “Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki = ilgtspējīgi darba devēji”.

Pasākums norisināsies mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” (tās tiešraide tiks nodrošināta LBAS Facebook lapā). To vadīs Ansis Bogustovs. Savukārt par muzikālo baudījumu rūpēsies leģendārais latviešu mūziķis Žoržs Siksna, ģitārists Reinis Jaunais un dziedātāja Marta Grigale.

Muzikālās diskusijas "Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki = ilgtspējīgi darba devēji" baneris, kurā ietverts LBAS organizētās Darba un dzīves nedēļas logotips, kā arī informācija par pasākumu - nosaukums, norises vieta un laiks. Logotipu veido trīs savstarpēji savītas grafiskas zīmes, kas simbolizē cilvēkus. Tās ir trīs dažādās krāsās - violetā, zaļā un dzeltenā.

Ar pasākuma programmu var iepazīties pielikumā:

Plašāka informācija par plānotajām Darba un dzīves nedēļas aktivitātēm pieejama LBAS tīmekļvietnē.