Uzsāk kampaņu “Atmasko T-kreklu!”, lai skaidrotu apģērbu industrijas ietekmi uz vidi

2021. gada 11. janvāris

Pirmdien, 11. janvārī, biedrība “Zaļā brīvība” uzsāka kampaņu “Atmasko T-kreklu!”, kuras mērķis ir pievērst pastiprinātu sabiedrības uzmanību apģērbu industrijas ietekmei uz vidi un risinājumiem aprites ekonomikas stiprināšanai šajā jomā.

Šī kampaņa tika atklāta ar animācijas filmu par dabas resursu izmantošanu visā T-krekla dzīves ciklā, sākot no izejvielu iegūšanas līdz tam, kas ar T-kreklu notiek pēc patēriņa.

Dažādi pētījumi rāda, ka T-krekls ir iecienīts apģērbs jauniešu vidū, tāpēc kampaņa ir vērsta uz jauniešu auditoriju un tā tiks īstenota piecos posmos, veltot uzmanību arī T-krekla dizainam, ražošanai un patēriņam, tai skaitā kopšanas paradumiem.

“Jaunieši ir ļoti svarīga auditorija, jo viņu rīcība lielā mērā noteiks apģērbu industrijas pārmaiņas. Jo vairāk jauniešu apzināsies savu spēku un savu paradumu ietekmi, jo lielāka ir iespēja, ka tekstila industrija arvien vairāk rūpēsies par ilgstpējīgu dabas resursu izmantošanu,” norāda Dace Akule, biedrības “Zaļā brīvība” ilgtspējīgas modes eksperte.

Katrā projekta posmā sociālajos tīklos tiks publicētas datu vizualizācijas un video materiāli, iesaistot jomas ekspertus, kā arī jauniešu vidū populārus viedokļu līderus – kampaņas vēstniekus Kristīni Garklāvu, Mārtiņu Kapzemu un Aneti Ozoliņu.

Lai jaunieši varētu padziļināt iegūtās zināšanas un stiprināt motivāciju mainīt savus apģērbu patēriņa un izmantošanas paradumus, viņi tiks aicināti piedalīties izzinošos konkursos.

Kampaņa norisināsies no 2021. gada janvāra līdz jūnijam un tajā varēs piedalīties arī skolēni, kuriem būs iespēja pārrunāt apģērba dzīves ciklu ar jomas ekspertiem tiešsaistes nodarbībās.

Kampaņa tiek īstenota projekta “Mode un vide – kā tas skar mani?” ietvaros ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Latvijas Zaļā punkta atbalstu.