Uzņēmumi Ilgtspējas indeksā bez maksas varēs novērtēt savu atbildības līmeni

2019. gada 19. marts

Jau desmito gadu Latvijā reģistrēti uzņēmumi tiek aicināti piedalīties Ilgtspējas indeksā un izmantot iespēju bez maksas izvērtēt gan savu atbildības līmeni, gan risku un procesu vadību. Novērtējumam iespējams pieteikties līdz 1. aprīlim vietnē www.incsr.eu sadaļā “Ilgtspējas indekss”.

Kopš Ilgtspējas indeksa izstrādes 2009. gadā, tam ir pievienotas vairākas citas iniciatīvas, ļaujot Latvijas uzņēmumiem ne tikai iegūt sava snieguma analīzi un ekspertu komentārus, bet arī pretendēt uz virkni dažādu apbalvojumu, piemēram, statusu Ģimenei draudzīgs komersants, Godīgas tirdzniecības un Inovāciju līdera balvām, apbalvojumu Reģiona spēks un virkni citu.

Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja, piebilst: “Ilgtspējas indekss ir gadu gaitā pārbaudīts, attīstīts un Latvijas uzņēmumu atzīts instruments savas darbības novērtēšanai. Šobrīd indeksam ir piereģistrējušies jau vairāk nekā 80 Latvijas uzņēmumu, to vidū arī vairākas valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības, kurām jākalpo par piemēru citiem.”

Kā galvenos iemeslus dalībai Ilgtspējas indeksā uzņēmumi min, pirmkārt, vērtīgu labās prakses analīzi un ieteikumus attīstības iespējām. Otrkārt, iespēju sekot līdzi uzņēmuma snieguma dinamikai, kā arī salīdzināt to ar citu uzņēmumu rezultātiem. Treškārt, rezultātu un iegūtās atzinības izmantošanu uzņēmuma komunikācijā.

Pērn augstākajā jeb platīna kategorijā iekļuva 12 uzņēmumi: Cemex, Cēsu alus, Latvenergo, Latvijas Dzelzceļš, Latvijas Loto, Latvijas Mobilais telefons, Rimi Latvia, Rīgas Tehniskā universitāte, SEB banka, Swedbank, Ventspils nafta termināls un Ventspils reiss.

Piedaloties Ilgtspējas indeksā, uzņēmumi tiešsaistes režīmā veic bezmaksas pašnovērtējumu atbilstoši virknei kritēriju stratēģiskās plānošanas, vides aizsardzības, darba vides un citos būtiskos aspektos. Maijā Ilgtspējas indeksa ekspertu komisija pārbaudīs un analizēs iesniegto informāciju, savukārt 13. jūnijā Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros tiks paziņoti rezultāti un apbalvoti labākie uzņēmumi dažādās kategorijās. emihidden1 \lsd