Straujāko izaugsmi korporatīvās ilgtspējas un atbildības jomā pērn uzrādījusi “Omniva Latvija”

2021. gada 18. jūnijs

Turpinot pirms 12 gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad tika godināti drosmīgākie un atbildīgākie Latvijas uzņēmumi, kuri uzrādījuši augstu sniegumu Ilgtspējas indeksā. Prestižā šī novērtējuma balva Ilgtspējas čempions 2021 nule kā pasniegta “Omniva Latvija”, kas gada laikā uzrādīja visstraujāko izaugsmi visos Ilgtspējas indeksa kritērijos.

“Omniva Latvija” piedalās šajā novērtējumā otro reizi. Pērn uzņēmums nesasniedza tā minimālo slieksni, taču šogad uzrādīja lielisku sniegumu, iekļūstot Ilgtspējas indeksa ZELTA kategorijā. Jāpiebilst, ka šajā kategorijā tradicionāli nokļūst ilggadēji novērtējuma dalībnieki, kuri vairāku gadu garumā pilnveidojuši gan savus procesus, gan komunikāciju par būtiskākajiem ilgtspējas aspektiem.

“Līdzīgi kā daudziem citiem uzņēmumiem, arī “Omniva Latvija” pagājušais gads bija ļoti sarežģīts. Tomēr tas spēja mobilizēties un izmantot COVID-19 situāciju savai attīstībai. Šī uzņēmuma augsto sniegumu šā gada Ilgtspējas indeksā veicināja stratēģiskā pieeja korporatīvās pārvaldības jautājumu risināšanai. Proti, “Omniva Latvija” savu ceļu uz ilgtspēju sāka nevis ar mazām savstarpēji nesaistītām aktivitātēm, bet gan ar ļoti skaidru, visaptverošu stratēģiju, kas jau ir sākusi atmaksāties,” skaidro “GOLIN Riga” direktore, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta dibinātāja un Ilgtspējas indeksa tirgus attiecību eksperte Laima Zēmele.

"GOLIN Riga" direktore un Ilgtspējas indeksa tirgus attiecību eksperte Laima Zēmele pasniedz balvu "Omniva Latvija" vadītājai Beātei Krauzei-Čebotarei. Viņas atrodas brīvā dabā. Fonā ir izvietoti lieli, krāsaini kubi, uz kuriem ir uzdrukāti ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi.

Līdzīgās domās ir Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja un Ilgtspējas indeksa koordinatore Dace Helmane. Viņa uzsver, ka Ilgtspējas indekss nav sacensība, tāpēc tajā nav pirmās un pēdējās vietas – tā kategorijas norāda vien uz to, cik tālu savā ceļā uz ilgtspējīgas, atbildīgas uzņēmējdarbības praksi ir konkrētā organizācija.

“Man ir patiess prieks, ka ambīcijas un mērķtiecība pamudināja “Omniva Latvija” piedalīties Ilgtspējas indeksā arī šogad. Ka viņi bija pietiekami drosmīgi atzīt iespējamās nepilnības un novērst tās, kas nereti rada daudz izaicinājumu uzņēmumiem, kuri piedalās šajā novērtējumā ar mērķi gūt tikai publisku atzinību, nevis objektīvu savu snieguma novērtējumu korporatīvās ilgtspējas un atbildības jomā, kā arī jaunas zināšanas un praktiskus ekspertu ieteikumu savas darbības pilnveidei. Ir acīmredzams, ka “Omniva Latvija” komanda ir ieklausījusies ekspertu ieteikumos, turklāt neplāno apstāties pie sasniegtā,” tā D.Helmane.

“Mūsu pakalpojums balstās ilgtspējas idejās – proti, mēs ietaupām mūsu klientu laika, finanšu un citus patērētos resursus, tādējādi pozitīvi ietekmējot gan ekonomikas, gan sabiedrisko ekosistēmu. Līdz ar to priecājamies par novērtējumu, taču vienlaikus apzināmies, ka vēl ir daudz darāmā ne tikai mums kā uzņēmumam, bet arī visai transporta un loģistikas nozarei, meklējot risinājumus kā nodrošināt piegādes vēl efektīvāk, pārvaldīt korporatīvās ilgtspējas un atbildības procesus vēl mērķtiecīgāk un ieviest pakalpojumus, kuri līdz ar jaunām izaugsmes iespējām arī ļauj paplašināt ilgtspējas un atbildīgas biznesa prakses iniciatīvas tvērumu visā sabiedrība,” skaidro “Omniva Latvija” vadītāja Beāte Krauze-Čebotare.

Līdztekus balvai Ilgtspējas čempions 2021 Ilgtspējas indeksa ietvaros tiek piešķirti arī citi Latvijas korporatīvajā vidē augsti novērtēti apbalvojumi. Godīgas tirdzniecības balvu, kas sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju tiek pasniegta uzņēmumiem, kuri ārējā tirdzniecībā vai ražošanā ievēro Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) korporatīvās atbildības principus, šogad saņēma kompānija “Latvijas Mobilais Telefons”. Savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Sociālā dialoga balvu 2021 par atbildīga sociālā dialoga īstenošanu sarežģītajos pandēmijas apstākļos ieguva “RIMI Latvia”.

Ilgtspējas indekss ir starptautiski atzīts instruments organizāciju korporatīvās atbildības un ilgtspējas līmeņa izvērtēšanai piecās dažādās jomās – stratēģijā, tirgus attiecībās, darba vidē, vidē un sabiedrībā – ar mērķi palīdzēt tām augt un pilnveidoties. Šī novērtējuma laureāti tradicionāli tiek godināti Atbildīga biznesa nedēļas laikā, kas šogad norisinās laikā no 14. līdz 20.jūnijam.

Lai arī šogad Ilgtspējas indeksam pieteicās teju simts dažādu nozaru uzņēmumi un iestādes, minimālo Ilgtspējas indeksa slieksni sasniedza 67 dalībnieki. No tiem augstākajai jeb PLATĪNA kategorijai kvalificējās 23 organizācijas, ZELTA kategorijai – 15, SUDRABA kategorijai – 19, bet BRONZAS kategorijai – 10.

Vairāk par novērtējuma Ilgtspējas indekss 2021 rezultātiem – https://ej.uz/Indekss2021

Vairāk par Atbildīgu biznesa nedēļu 2021www.pasakas.incsr.eu