Prezentēs pētījumu par Latvijas vīriešu zemā dzīves ilguma cēloņiem

2019. gada 06. jūnijs

Atklājot atbildīga biznesa nedēļu, Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūts prezentēs sadarbībā ar kompāniju “Kantar” veiktu pētījumu par Latvijas vīriešu pāragras nāves cēloņiem un paradumiem, kas negatīvi ietekmē kopējo iedzīvotāju dzīves ilgumu. Pasākuma laikā arīdzan tiks atklāta fotogrāfa Māra Ločmeļa izstāde “Izvēles slazdā”, aktualizējot šo jautājumu.

“Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm ir viens no zemākajiem iedzīvotāju dzīves ilgumiem. Turklāt vīriešu vidējais dzīves ilgums ir par desmit gadiem mazāks nekā sievietēm. Tas maina ne vien sociālo un emocionālo sabiedrības līdzsvaru nākamajām paaudzēm, bet arī ietekmē ekonomisko attīstību valstī. Tieši tamdēļ šī gada Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros runāsim par šo problēmu,” norāda Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta vadītāja Dace Helmane.

Pētījumā noskaidrots, vai vīrieši Latvijā apmeklē ārstu, vai arī gaida, kad slimība pati pāries; vai īsti vīrieši raud; kas ir tipiskākā izklaide, lai vīrietis atslābinātos; kāpēc vīrieši Latvijā izglītības sistēmu pamet ātrāk nekā sievietes; kam ģimenē ir jāuzņemas lielāka atbildība par finansiālo stabilitāti un citi jautājumi.

Izpratni par ilgtspēju palīdz veicināt Eco Baltia grupa, AS Latvenergo, Latvijas Dzelzceļš un Swedbank.