Prezentēs kalkulatoru, kas ļaus izvēlēties izdevīgāko pārvietošanās veidu darba komandējumos

2019. gada 27. februāris

Lai aktualizētu jautājumu par to, kāds ir lētākais pārvietošanās veids darba komandējumos – sabiedriskais autobuss vai automašīna, 28. februārī  pasažieru pārvadātājs Lux Express, Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūts un uzņēmums Estonian, Latvian and Lithuanian Environment prezentēs kalkulatoru “Nosver savus kilometrus”. Tas radīts, lai uzņēmumu pārstāvji varētu izvērtēt komandējumu braucienu efektivitāti.

Kalkulators “Nosver savus kilometrus” uzņēmumiem ļaus noskaidrot, kādi ir finansiālie aspekti braucieniem darba komandējumā ar automašīnu vai autobusu, salīdzināt efektivitāti abos gadījumos, kā arī noskaidrot ietekmi uz vidi – CO2 radīto daudzumu brauciena laikā.

“Darba devēji arvien biežāk izvērtē, vai to īstenotās pieejas ir finansiāli izdevīgas, un pārskata arī to, cik uzņēmumam izmaksā dažādu darba pasākumu organizēšana. Lai viņiem palīdzētu, esam radījuši praktisku rīku, kas ļaus salīdzināt ne vien degvielas izmaksas, bet arī dažādu transportlīdzekļu efektivitāti un ietekmi uz vidi. Tas kalpos kā pirmais solis ceļā uz izsvērtiem lēmumiem komandējumu plānošanā,” saka Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta valdes locekle Dace Helmane.

“Latvijā joprojām transporta ziņā dominē pārvietošanās ar privāto automašīnu. Arī statistika rāda, ka gan Viļņas, gan Tallinas virzienā aizvien ir daudz autovadītāju, kas izvēlas braukt ar personīgo automašīnu, nevis sabiedrisko transportu. Mūsu aprēķini rāda, ka Latvijas robežu šķērso automašīnas, kurās ir vidēji 1,2 cilvēki. Tas nozīmē, ka daudzās no šīm mašīnām brauc tikai viens pasažieris, un tas nav ilgtspējīgs pārvietošanās veids,” saka Lux Express Latvija valdes loceklis Krišjānis Reķis.

Kalkulatora prezentācijā piedalīsies:

  • Jūlija Doktorova, uzņēmuma Estonian, Latvian and Lithuanian Environment vides eksperte
  • Krišjānis Reķis, Lux Express Latvia valdes loceklis
  • Vineta Savicka, Swedbank komunikācijas jomas vadītāja Baltijas valstīs

Jurģis Bērziņš, Paulig Professional Pārdošanas nodaļas vadītājs