Ilgtspējas indekss 2020

Ilgtspējas indekss ir veidots kā praktisks rīks organizāciju darbības izvērtēšanai korporatīvās ilgtspējas un atbildības jomā ar mērķi palīdzēt tām augt un pilnveidoties. Šī novērtējuma rezultāti liecina, ka vienpadsmit tā pastāvēšanas gadu laikā Latvijas organizāciju izpratne par atbildīga biznesa principiem ir būtiski augusi.

Iemesls? Korporatīvajā vidē ilgtspēja jau sen nav modes tendence. Tas ir organizāciju dzīvesveids, kam ir ļoti nozīmīga ietekme gan uz to izaugsmi, gan sabiedrību, gan arī valstu un pasaules attīstību kopumā.

Rezultāti

Līdzīgi kā sportā, arī Ilgtspējas indeksā sasniegt augstākās virsotnes nav vienkārši, ko apliecina gan dalībuzņēmumu atsauksmes, gan statistika.

Minimālo šī novērtējuma slieksni šogad sasniedza 62 organizācijas. No tām augstākajai jeb PLATĪNA kategorijai kvalificējās 19 uzņēmumi, starp kuriem ir divi “janpienācēji” – “LDz Cargo” un “Rīgas Siltums”. Apliecinājumu par atbilstību ZELTA kategorijai saņēma 15 organizācijas, SUDRABA kategorijai – 18, bet BRONZAS kategorijai – 10.

Ilgtspējas indeksa rezultāti liecina, ka Latvijas uzņēmumu un organizāciju izpratne par atbildības un ilgtspējas principiem pieaug. Šogad tā dalībnieku sniegums sasniedza 75,4%, kas ir teju par 30% vairāk nekā pirmajā novērtējumā, kas norisinājās 2010. gadā.

Ilgtspējas indeksa rezultāti atklāj, ka Latvijas korporatīvajā vidē īpaša vērība šobrīd tiek pievērsta vides jautājumiem, jo tieši vides sadaļā tā dalībnieku sniegums šogad pieaudzis visvairāk – par 6,7%, sasniedzot 74,6%. Savukārt salīdzinoši visaugstāko sniegumu novērtējuma dalībuzņēmumi šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, uzrādījuši tirgus attiecību sadaļā – 82,6%. Stratēģijas sadaļā tas bija 81,5%, bet darba vides un vietējās kopienas sadaļās – attiecīgi 76% un 76,3%.

 

 

PLATĪNS

Ikviens Ilgtspējas indeksa dalībnieks cer ieraudzīt sevi PLATĪNA kategorijā. Tomēr ceļš uz to nav vienkāršs. Turklāt tas, ka organizācija šo kategoriju ir sasniegusi, nenozīmē, ka tai izdosies to saglabāt. Tāpēc pozitīvi vērtējams ir fakts, ka ir tādi uzņēmumi, kas, neraugoties uz augstajiem novērtējuma rādītājiem, gadu no gada turpina meklēt aizvien jaunus, oriģinālus risinājumus ilgtspējīgas darbības nodrošināšanai. Šāda stratēģija tiem ir ļāvusi ne vien saglabāt stabilu sniegumu Ilgtspējas indeksā, bet arī attīstīties.

ZELTS

Vienpadsmit gadu laikā tikai diviem uzņēmumiem ir izdevies nokļūt ZELTA kategorijā, piedaloties Ilgtspējas indeksā pirmo reizi. Arī šā gada laureāti ir ilggadēji dalībnieki, kuri vairāku gadu garumā pilnveidojuši gan savus procesus, gan komunikāciju par būtiskākajiem ilgtspējas aspektiem.

SUDRABS

Šogad Ilgtspējas indeksa SUDRABA kategorijā iekļuvusi gan virkne jaunu dalībnieku, gan organizācijas, kas "izaugušas" no BRONZAS kategorijas. Visi šie novērtējuma dalībnieki mērķtiecīgi strādā, lai ieviestu procesus, ar kuriem identificēt un vadīt savus riskus un iespējas ne vien "uz papīra", bet arī praksē.

BRONZA

Ilgtspējas indekss nav sacensība, tāpēc tajā nav pirmās un pēdējās vietas. Tā kategorijas norāda vien uz to, cik tālu savā ceļā uz ilgtspējīgas, atbildīgas uzņēmējdarbības praksi ir konkrētā organizācija. BRONZAS kategorijas ieguvēji ir vēl pašā ceļa sākumā. Tie ir spēruši pirmos nozīmīgos soļus, lai publiski komunicētu savu praksi būtiskākajos jautājumos par ietekmi uz vidi, sabiedrību, darba vidi un tirgu, jo vēlas augt un attīstīties līdz ar laiku. Drosmīgs lēmums, kas, kā rāda pieredze, atmaksājas ar uzviju!

Saistītie notikumi

11 jūnijs, 2020

Bizness tiekas ar valsti

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2020
10 jūnijs, 2020

Atbildīgu ideju tirgus 2020

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2020

Kontakti