Ilgtspējas indekss 2018

Ilgtspējas indekss jau devīto gadu palīdz Latvijas uzņēmumiem novērtēt savu sniegumu un gūt pārskatu par nepieciešamajiem uzlabojumiem. Šo gadu laikā ir izveidojusies atbildīga biznesa kopiena, kas ne tikai regulāri veic pašvērtējumu, izmanto piedāvātās izglītības iespējas un nemitīgi pilnveido savu risku un procesu vadību, bet iesaistās arī biznesa vides attīstībā.

Partneri

Rezultāti

Ikgadējā “Ilgtspējas indeksā” platīna kategorijā iekļuva 12 uzņēmumi, no kuriem pieci bija jaunpienācēji – Latvijas Loto, Latvijas Dzelzceļš, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Swedbank un Ventspils reiss.

Platīns

Šie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Šajos uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana. Tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors.

Zelts

Uzņēmumi ar zelta statusu demonstrē atklātību un caurskatāmību, visus būtiskākos ilgtspējas aspektus komunicējot publiski. Tie tiecas paplašināt un pielāgot savus riska vadības procesus, iekļaujot tajos būtiskākos korporatīvās atbildības aspektus. Šo uzņēmumu korporatīvās atbildības stratēģija ietver skaidrus un izmērāmus mērķus.

Sudrabs

Sudraba līmeņa uzņēmumi mērķtiecīgi darbojas, lai īstenotu efektīvu ietekmes auditoriju iesaisti un ieviestu procesus, ar kuriem identificēt un vadīt riskus un iespējas. Šīs kompānijas apkopo datus, kas uzrāda snieguma uzlabojumus galvenajās jomās pēdējā gada vai divu laikā.

Bronza

Šie uzņēmumi ir spēruši pirmos soļus, lai publiski komunicētu savu praksi būtiskākajos jautājumos par ietekmi uz vidi, sabiedrību, darba vidi un kopējo tirgu, tomēr rezultāti nav viendabīgi augsti visos rādītājos. Šie uzņēmumi ir noteikuši savu vīziju, misiju un vērtības, kā arī publiskojuši savus korporatīvās atbildības principus, kuru īstenošanā iesaistīts viss uzņēmums.

Saistītie notikumi

14 jūnijs, 2018

Ilgtspējas indeksa apbalvošanas ceremonija 2018

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2018
13 jūnijs, 2018

Atbildīgu ideju tirgus 2018

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2018
11 jūnijs, 2018

Izstāde «Izdeg-Tie»

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2018

Kontakti