Labas prakses balvu “Zelta ķivere 2022” ieguvusi kompānija “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ”

2022. gada 07. novembris

Šā gada 7.novembrī norisinājās konferences “Strādā produktīvi”, kuras laikā tika apbalvoti ikgadējās darba aizsardzības labas prakses balvas “Zelta ķivere” laureāti. Šogad šī balva pasniegta uzņēmumam “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ” par piemēru, kas vērsts uz automatizācijas procesu pozitīvo ietekmi uz darba aizsardzību un darbinieku efektivitāti.

“Efektivitāte uzņēmumā galvenokārt nozīmē izvairīties no materiālu, enerģijas, naudas un laika izšķērdēšanas, kas, viennozīmīgi, iet kopā ar darba aizsardzību. Proti, jo augstāka ir darbinieku efektivitāte, jo pilnvērtīgāk viņi var atpūsties pēc darba gaitu beigšanas un jo mazāk laika viņiem ir jāpavada ārstniecības iestādēs, lai dziedētu darba mūža laikā gūtās traumas vai arodslimības. Tas nozīmē ražot ātrāk, vairāk, bet droši – samazinot darba vides riskus darbiniekiem. Efektivitāte palīdz mums sasniegt vairāk, strādājot drošāk un gudrāk, tāpēc mēs nepārtraukti veicam dažādus uzlabojumus ražošanas procesos, iekārtās, automatizācijās u.tml.,” uzsver “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ” iepirkumu vadītājs Andris Šniceris.

Konkursa "Zelta ķivere 2022" dalībnieku kopbilde.

Kā atklāja konkursa žūrijas vadītāja – Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības nacionālā kontaktpunkta vadītāja Linda Matisāne, neraugoties uz to, ka darba aizsardzības labas prakses balva “Zelta ķivere” tiek pasniegta jau astoņpadsmito reizi, konkursa fokuss katru gadu ir cits: “Šogad meklējām piemērus, kas uzskatāmi parādītu darba aizsardzības pasākumu pozitīvo ietekmi uz darbinieku produktivitāti un uzņēmējdarbību kopumā.”

Konkursā “Zelta ķivere 2022” tika vērtēti 10 pieteikumi no tādām organizācijām kā: “Cēsu alus”, “Latvenergo”, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, “Rīgas Siltums”, “RIMI Latvia”, “Sadales tīkls”, “SCHWENK Latvija”, “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ”, “Valsts nekustamie īpašumi” un Vidzemes slimnīca.

Konkursu organizēja Valsts darba inspekcija, bet tā žūrijā bija pārstāvji arī no Labklājības ministrijas, RSU Darba drošības un vides veselības institūta, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības.