Jaunieši hakatonā rada inovatīvas un ilgtspējīgas biznesa idejas

2022. gada 11. oktobris

Šā gada 7. un 8.oktobrī Biznesa augstskolā “Turība” norisinājās hakatons “To Be”, kurā 19 jauniešu komandas no visas Latvijas pierādīja, ka 24 stundu iespējams radīt jaunas, inovatīvas un ilgtspējīgas biznesa idejas. Uzvaras laurus šajā konkursā plūca komandas no Banku augstskolas un Āgenskalna valsts ģimnāzijas.

Pēc žūrijas vērtējuma 3.vietu un balvu 500 eiro apmērā par risinājumu ar ilgtspēju saistītu problēmu risināšanai ieguva Ogres tehnikuma studentu komanda “I gotta feeling”, 2.vietu un balvu 700 eiro apmērā – Biznesa augstskolas “Turība” komanda “3G”, bet godpilno 1.vietu un balvu 1000 eiro apmērā – Banku augstskolas komanda “3BA Champs”.

Savukārt 3. un 2.vietu par ilgtspējīgu un orģinālu ideju izstrādi izcīnīja Biznesa augstskolas “Turība” komandas “I-dea” un “Danra”, kuras ieguva balvas attiecīgi 500 un 700 eiro vērtībā. Uzvaras laurus šajā hakatona virzienā plūca un naudas balvu 1000 eiro vērtībā ieguva Āgenskalna valsts ģimnāzijas komanda “Three Cube”.

Kā, vērtējot hakatona rezultātus, atzīst tā žūrijas priekšsēdētāja – Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane: “Hakatona ietvaros piedāvātie risinājumi un biznesa idejas pozitīvi pārsteidza žūriju un kārtējo reizi ļāva pārliecināties par jauniešu plašo izpratni ilgtspējas jautājumos. Spēja iedziļināties, plašas zināšanas un prasme argumentēti pamatot savu viedokli – tieši tas raksturoja dalībnieku pieeju idejām un lika saprast, ka viņi jau šodien ir gatavi nākotnei.”

Biznesa ideju hakatona "To Be" uzvarēteāju kopbilde. Sešas jauniešu komandas stāv, turot rokās plāksnes, uz kurām norādīts viņu iegūto balvu apmērs. Fonā ir redzama Biznesa augstskolas "Turība" ēkas fasāde.

Gandarījumu par hakatona dalībnieku veikumu pauda arī Biznesa augstskolas “Turība” Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe: “Jaunieši apliecināja savu spēju būt radošiem, piedāvāt aktuālas un attīstāmas biznesa ideju. Mums, nozaru profesionāļiem, ir jākļūst par viņu mentoriem, kas ar savu pieredzi un zināšanām motivē, iedvesmo mūsu jauno paaudzi sasniegt lielus un ambiciozus mērķus.”   

Biznesa ideju hakatonu “To Be” rīkoja Biznesa augstskola “Turība” sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu. Tā balvu fondu 4400 eiro apmērā nodrošināja biznesa ideju hakatona lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums “Miandum” un poligrāfijas grupa “Mūkusala”.

Biznesa ideju hakatona "To Be" žūrija aktīvi diskutē, apspriežot konkursa rezultātus. Zāles fonā uz sienas redzams Biznesa augstskolas "Turība" logotips.

Komandu veikumu vērtēja žūrija, ko pārstāvēja seši dažādu nozaru profesionāļi: Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, uzņēmēja, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas dibinātāja Marika Ģederte, koncerna “SilJa” īpašniece Silva Jeromanova-Maura, Mārupes domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš, kā arī Biznesa augstskolas “Turība” mācībspēkiJuridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs un Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe.