Īpašā ceremonijā godināti balvas “Zaļā izcilība 2022” laureāti

2022. gada 03. jūnijs

Ieskandinot Pasaules vides dienu, kas tradicionāli tiek atzīmēta 5.jūnijā, Valsts vides dienests (VVD) svinīgā ceremonijā sveica balvas “Zaļā izcilība 2022” laureātus – deviņas organizācijas, kuras uzrādījušas izcilu sniegumu vides aizsardzībā. Tāpat pasākumā tika godināti depozīta sistēmas dalībnieki – tirgotāji, kuri īpaši rūpējušies par veiksmīgu startu šīs sistēmas ieviešanai Latvijā.

Vairāk nekā 100 organizācijām no visas Latvijas, kuras prestižo apbalvojumu “Zaļā izcilība” saņēmušas līdz šim, šogad pievienojušās vēl deviņas – uzņēmumi un iestādes, kuras ievērojušas vides prasības visaugstākajā līmenī un proaktīvi rīkojušās, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi:

  • SIA “Ceram Optec” nominācijā “Apstrādes rūpniecība”;
  • SIA “CrossChem” nominācijā “Ķīmiskā rūpniecība”;
  • AS “Valmieras Enerģija” nominācijā “Enerģētika”;
  • Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” nominācijā “Autotransporta remontdarbnīcas”;
  • LPKS “LATRAPS” nominācijā “Lauksaimniecība, mežsaimniecība un kokapstrāde”;
  • SIA “Liepājas ūdens” nominācijā “Ūdenssaimniecības joma”;
  • SIA “BalviFlora” nominācijā “Ieguves rūpniecība un karjeru izstrāde”;
  • Valsts asinsdonoru centrs nominācijā “Radiācijas drošība”;
  • Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa nominācijā “Sadarbība”.
Divi balti galdi uz tumši zaļu kaktusu fona. Uz viena novietotas deviņas balvas "Zaļā izcilība 2022", uz otra - ierāmēti pateicības raksti organizācijām, kuras īpaši veicinājušas depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā.

Atsevišķi šajā pasākumā tika godināti arī tirgotāji, kuri ir izrādījuši atsaucību un izpratni par depozīta sistēmas nozīmi, tā veicinot šīs sistēmas veiksmīgu ieviešanu. Starp tiem bija SIA “Artavs”, SIA “Beātus” un mazumtirdzniecības pārtikas veikalu ķēde “Citro”.

Balvas "Zaļā izcilība 2022" laureātu, īpašo Valsts vides dienesta pateicību par depozīta sistēmas ieviešanas veicināšanu Latvijā saņēmēju kopbilde ar Valsts vides dienesta ģenerāldirektori Elitu Baklāni-Ansberbu un Vides aizsardzības un attīstības ministru Artūru Tomu Plešu.

Tradīciju atzīmēt Pasaules vides dienu 1972.gadā iedibināja Apvienoto nāciju organizācija, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Savukārt VVD balva “Zaļā izcilība” tika ieviesta 2015.gadā ar mērķi godināt Latvijas organizācijas, kurām ir tuva vides aizsardzība, un kurām rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja.