Informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Tieto Latvia” atbalsta labdarības maratonu “Dod pieci!”

2019. gada 19. decembris

Šonedēļ atklāts sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!”, kas katru gadu aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šoreiz atbalsts tiek nodrošināts neārstējami slimu cilvēku aprūpei, gādājot, lai ikviens mūža nogalē saņemtu pienācīgu un cieņpilnu aprūpi. Šogad labdarības maratonu “Dod pieci!” finansiāli atbalsta informāciju tehnoloģiju uzņēmums “Tieto Latvia”, kas labdarībai pievērsies jau daudzus gadus.

Šogad “Tieto Latvia” korporatīvajām Ziemassvētku dāvanām paredzēto naudu nolēmis novirzīt labdarības maratonam “Dod pieci!”.

“Mēs aicinājām mūsu darbinieku bērnus zīmēt zīmējumus, kuri pārtapa par ļoti īpašām Ziemassvētku “Dod pieci!” pastkartēm, kuras ar laba vēlējumiem nosūtījām mūsu klientiem un sadarbības partneriem, ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē,“ stāsta “Tieto Latvia” valdes priekšsēdētāja Valērija Vārna.

Arī uzņēmuma darbinieki aktīvi iesaistās ziedošanā – birojā ir pieejama ziedojumu kaste, tiek organizēts gadskārtējais labdarības tirdziņš, kurā nopērkami saldumi, dekori, pašbrūvēts alus un citas preces. Tirdziņā iegūtie ieņēmumi tiek ziedoti labdarības maratonam “Dod pieci!”.

Kā jau daudzus gadus, uzņēmuma darbinieki sadarbībā ar Ziedot.lv gatavo personīgas dāvanas un svētku pārtikas grozus ģimenēm, kurām tas īpaši nepieciešams. Šogad saskaņā ar “Dod pieci!” tēmu – ģimenēm ar nedziedināmi slimiem radiniekiem un bērniem.

“Biznesa vidē ierastās korporatīvās dāvanas nereti iegulst plauktos, kur tās krāj putekļus vai pat tiek atdāvinātas tālāk. Mēs aizdomājāmies par šo dāvanu nozīmīgumu un sapratām, ka labāk un jēgpilnāk šos līdzekļus būtu ziedot kādai no sabiedrības neaizsargātākajām grupām,“ turpina Valērija Vārna, “tāpēc ar lielu gandarījumu atsaucāmies Latvijas Radio aicinājumam atbalstīt šī gada “Dod pieci!” labdarības maratonu.”

Arī pasaulē aizvien ierastāka prakse kļūst korporatīvo dāvanu aizstāšana ar labdarības aktivitātēm. To parasti praktizē uzņēmumi, kam rūp ietekme uz vidi, vietējo sabiedrību, tirgus attiecībām un reputāciju.

“Dāvanas var salīdzināt ar svētku uguņošanu – atsevišķos gadījumos tām ir emocionāla un pat praktiska vērtība, taču kopumā korporatīvās dāvanas ir vējā izmesta nauda, jo iegulst dziļi skapjos vai nonāk atkritumos. Iemesls – korporatīvās dāvanas gan ikdienā, gan svētkos nereti tiek dāvinātas bez jēgas un nozīmes. Tādēļ uzņēmumu vēlme mainīt ierasto lietu kārtību un novirzīt Ziemassvētku dāvanām paredzētos līdzekļus labdarībai ir pozitīvi vērtējama iniciatīva. Un tas nav tikai stāsts par labo gribu, atbildību pret vidi, līdzcilvēkiem. Tas ir efektīvs veids, kā demonstrēt organizācijas vērtības, korporatīvo kultūru,” uzskata Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

“Mums, uzņēmējiem, ir svarīgi apzināties labdarības jēgu un nepieciešamību nepastarpināti dot atpakaļ sabiedrībai, turklāt šajā došanas procesā nebaidīties skart sabiedrībā jūtīgas un pat neērtas tēmas, jo mēs visi kopā vēlamies piedalīties labākas sabiedrības veidošanā.Latvijā ir daudz izcilu uzņēmumu, kas var palīdzēt citiem, tāpēc šogad mēs, “Tieto Latvia” vēlamies aicināt un iedrošināt arī citus uzņēmumus iesaistīties labdarības akcijās,” aicina Valērija Vārna. “Lai visiem mierīgi, gaiši Ziemassvētki un laimīgs un veselīgs Jaunais gads!”

Foto: Andrejs Strokins – Tieto Latvia