Ilgtspējas indeksa augstākajai – platīna – kategorijai piepulcējas Latvijas dzelzceļš, Latvijas loto, RTU, Swedbank un Ventspils reiss

2018. gada 15. jūnijs

Ikgadējā Ilgtspējas indeksā platīna kategorijā iekļuva 12 uzņēmumi, no kuriem pieci bija jaunpienācēji – Latvijas Loto, Latvijas Dzelzceļš, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Swedbank un Ventspils reiss.

Šie pieci uzņēmumi pievienojās tiem, kuri Ilgtspējas indeksa augstāko novērtējumu bija ieguvuši jau iepriekšējos gados – Latvenergo, Latvijas Mobilais telefons, Rimi Latvia, SEB banka, Cēsu alus, Cemex, kā arī Ventspils nafta termināls.

“Ir prieks, ka ar katru gadu palielinās to uzņēmumu skaits, kas saņem augstāko apbalvojumu. Mūsuprāt, tie ir atbildīgākie un drosmīgākie Latvijas uzņēmēji, jo ir gatavi novērtēt savu sniegumu un atklāt trūkumus, bet vienlaicīgi – veikt uzlabojumus,” norāda Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja un Ilgtspējas indeksa organizatore Dace Helmane.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens Rimi Latvia pasniedza Inovāciju līdera balvu. Ilgtspējas čempiona titulu jeb balvu par straujāko progresu gada laikā saņēma LDz Ritošā sastāva serviss, Godīgas tirdzniecības balva tika pasniegta SEB bankai, bet par Dzimumu līdztiesīgāko uzņēmumu tika atzīts Tele2.

Īpašus apbalvojumus uzņēmumiem pasniedza arī Ārlietu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī nacionāla līmeņa sociālie partneri – Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

Ilgtspējas indeksa zelta kategorijā šogad iekļuva šādi uzņēmumi – 4Finance, Augstsprieguma tīkls, Balta, Baltic International Bank, Coca-Cola HBC Latvia, Grifs AG, LSC, LDz Cargo, Liepājas Enerģija, Liepājas RAS, Maxima Latvija, Rīgas Siltums, Sadales tīkls, Tele2, ZAAOun Starptautiskā lidosta “Rīga”.

Savukārt sudraba kategorijā šogad iekļuva AE Partner, DHL Latvia, ERGO Insurance SE Latvijas filiāle, Latvijas Autoceļu uzturētājs, Latvijas Jūras administrācija, Latvijas Televīzija, LDz Ritošā sastāva serviss, Paulig, RISEBA, Roche Latvija, Siguldas Būvmeistars un Vidzemes slimnīca.

Bronzas kategorijā iekļuva septiņi uzņēmumi – DPD Latvija, FN Serviss, Gjensidige, LATRAPS, Scania Latvia, Valsts nekustamie īpašumi un Ventamonjaks Serviss.