Godīgas tirdzniecības balvu 2022 ieguvis uzņēmums “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ”

2022. gada 14. jūnijs

2022.gada 14.jūnijā Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas departamenta direktore Alise Balode pasniedza Godīgas tirdzniecības balvu uzņēmumam “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ”. Šādu balvu Ārlietu ministrija pasniedz jau astoto gadu pēc kārtas kā atzinību uzņēmumiem, kuri savā darbībā ievēro ilgtspējas un OECD atbildīgas uzņēmējdarbības standartus. 

Uzsverot godīgas tirdzniecības nozīmību, A.Balode atzīmēja, ka šogad balvu saņem uzņēmums, kurš veiksmīgu ekonomisko sniegumu apvieno ar godīgumā un ilgtspējā balstītu uzņēmējdarbību un attiecību veidošanu ar darbiniekiem, klientiem un piegādātājiem.

“Atbildīga uzņēmējdarbība šodien ir ne tikai pienākums un atbildība, bet arī gudra izvēle un iespēja izvirzīties līderos!” norādīja A.Balode.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane pauda gandarījumu, ka Ilgtspējas indeksa ikgadējā novērtējumā piedalās arvien vairāk Latvijas uzņēmumu, kuri īsteno atbildīgu, godprātīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības praksi.

“Mūsdienu pasaulē veiksmīgi spēs pastāvēt tikai tie uzņēmumi, kuri sapratīs, ka jebkuras organizācijas atbildība sniedzas daudz tālāk par tās biroja durvīm vai teritorijas vārtiem. Godīgai attieksmei pret darbiniekiem, klientiem, piegādātājiem un citām ietekmes pusēm jau šobrīd var izrādīties izšķiroša loma gan konkurences cīņā, gan arī cīņā par talantiem,” ir pārliecināta D.Helmane.

Savukārt “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ” iepirkumu vadītājs Andris Šniceris novērtēja balvu kā atzinību par to, ka uzņēmums ikdienā īsteno vienu no četrām tā pamatvērtībām – atbildību, kas izpaužas ne tikai rūpēs par saviem darbiniekiem un sabiedrību, kurā mēs darbojamies, bet arī vienlīdzīgās attiecībās ar saviem piegādātājiem un klientiem. Viņš arī atzīmēja, ka uzņēmums labprāt dalās zināšanās un mācās no citu labās prakses, lai vairotu pozitīvu pieredzi un nodrošinātu nepārtrauktu izaugsmi gan uzņēmumā, gan tā sadarbības partneros.

“Mūsu nolūks ir veidot lielisku sadarbību, kur mēs varam paļauties uz abpusēju atbildību par produktu un pakalpojumu kvalitāti, drošību un uzticamību. Mēs esam prasīgi pret sevi, kā arī pret citiem, lai kopīgi veidotu ilgtspējīgu nākotni,” tā A.Šniceris.

Godīgas tirdzniecības balva tika pasniegta jau astoto reizi. 2015.gadā to ieguva SIA “SCHWENK Latvija”, 2016.gadā – VAS “Latvenergo”, 2017.gadā – SIA “RIMI Latvia”, 2018.gadā – AS “SEB banka”, 2019.gadā – SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, 2020.gadā – “Atea Global Services”, bet 2021.gadā – SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.

Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas departamenta direktore Alise Balode pasniedz Godīgas tirdzniecības balvu “Trelleborg Wheels Systems Liepaja LSEZ” iepirkumu vadītājam Andrim Šnicerim.

Godīgas tirdzniecības balva ir Ārlietu ministrijas iniciatīva, kuras mērķis ir apbalvot uzņēmumus, kuri ārējā tirdzniecībā vai ražošanā ievēro Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) izstrādātos korporatīvās sociālās atbildības principus. Balva ieviesta 2015.gadā kā viena no Ārlietu ministrijas, Korporatīvās Ilgtspējas un atbildības institūta un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras kopīgi īstenotajām aktivitātēm projekta “Eiropas gada attīstībai” ietvaros. Tās pretendenti tiek vērtēti atbilstoši Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta ekspertu izstrādātajiem kritērijiem novērtējuma Ilgtspējas indekss ietvaros.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Vienlaikus tas sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām sniedz objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tādus uzņēmumus, kuri palīdz stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā.