Zelta ķivere 2022: dalībnieku reģistrācija

2022. gada 02. septembris

23:59

Mūsdienās darba drošības un aizsardzības aspektiem ir daudz lielāka ietekme uz organizācijas izaugsmi, nekā ierasts uzskatīt. To uzskatāmi parāda dažādu organizāciju pieredze, tāpēc, turpinot 2003.gadā aizsākto tradīciju, Valsts darba inspekcija arī šogad aicina uzņēmumus, kā arī valsts un pašvaldību iestādes no visas Latvijas piedalīties darba aizsardzības labās prakses konkursā “Zelta ķivere”, kas tiek organizēts Eiropas informatīvās kampaņas “Strādā gudri, nevis smagi!” ietvaros.

Šogad konkursa mērķis ir uzskatāmi parādīt pozitīvo darba aizsardzības pasākumu ietekmi uz darbinieku produktivitāti un uzņēmējdarbību kopumā, tāpēc tajā tiks apkopti dažādu organizāciju labās prakses piemēri, kā izveidot drošu un veselībai nekaitīgu darbavietu un vienlaikus palielināt darbinieku produktivitāti, fokusējoties uz vienkāršiem darba apstākļu uzlabojumiem. Kā nekā, pieredze rāda, ka uzlabojumi darba drošības un aizsardzības jomā, līdzīgi kā daudzās citās jomās, ne vienmēr ir saistīti ar lielām investīcijām.

Daži vērā ņemami argumenti, kāpēc ir vērts piedalīties konkursā “Zelta ķivere”:

  • Tā ir iespēja ieskatīties savas organizācijas aizsardzības sistēmās dziļāk nekā ierasts, kas dažkārt ir ļoti vērtīgi, jo ļauj savlaicīgi identificēt un novērst problēmas, kam var būt tālejošas (negatīvas) sekas.
  • Tā ir iespēja demonstrēt savu labo praksi dažādu stratēģisku, ar biznesa ilgtspēju saistītu jautājumu risināšanā, iedvesmojot pozitīvām pārmaiņām citas organizācijas.
  • Tā ir iespēja iegūt ne vien Latvijā, bet arī pasaulē atzītu novērtējumu.

Pieteikumus dalībai 2022.gada konkursā “Zelta ķivere” var iesniegt līdz šā gada 2.septembrim (ieskaitot). Plašāka informācija par konkursu, ieskaitot nolikumu, pieejama šeit.

.

NB! Pirms aizpildīt pieteikumu, aicinām noskatīties zemāk pievienoto vebināra “Zelta ķivere: trīs soļi līdz uzvarai” zemāk ierakstu, kurā apkopoti praktiski ekspertu padomi, kas būtu jāņem vērā šī novērtējuma dalībniekiem, tostarp – kā pareizi aizpildīt pieteikumu. Tāpat ir vērts izlasīt konkursa žūrijas vadītājas – Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras nacionālā kontaktpunkta vadītājas Lindas Matisānes – ieteikumus.