VEBINĀRS: Videi draudzīga apgaismojuma izveidošanu publiskās ēkās – 2.daļa

2021. gada 13. decembris

14:00

Ekonomikas ministrija šā gada decembrī organizēs divu vebināru ciklu “Ērts un videi draudzīgs apgaismojums publiskās ēkās. Plānošana un īstenošana”, kurā īpaši aicināti piedalīties valsts un pašvaldību ēku apsaimniekotāji un energoefektivitātes projektu īstenotāji. Ekspertu saruna par normatīvā regulējuma prasībām publisko ēku apgaismojuma un saistītās elektroinstalācijas plānošanā, zaļā publiskā iepirkuma piemērošanu apgaismojuma iepirkumos un aktuālajām prasībām u.tml., kas norisināsies šā gada 6.decembrī, tiks turpināta 13.decembrī plkst. 14.00 ar sarunu par apgaismojuma sistēmu attīstību, apgaismojuma sistēmu un tās kvalitātes noteikšanu. Tās laikā tiks analizētas kļūdas, kas pieļautas, projektējot un būvējot iekštelpu apgaismojuma sistēmas, kā arī pārrunāti tādi jautājumi kā atbilstības dažādām deklarācijām un mūsdienīgi viedie risinājumi apgaismojuma jomā.

PROGRAMMA:

14.00 – 14.20 Apgaismojuma sistēmu attīstība, veidojot uz cilvēku orientētus risinājumus | Anrijs Tukulis, Elektrum Energoefektivitātes centrs
14.20 – 14.40 Apgaismojuma sistēma un tās kvalitātes noteikšana | Ansis Avotiņš, Rīgas Tehniskā universitāte
14.40 – 15.00 Pieļautās kļūdas projektējot un būvējot iekštelpu apgaismojuma sistēmas | Arturs Kravza, Rīgas Tehniskā universitāte
15.00 – 15.20  Atbilstības apliecinājumi | Edīte Biseniece, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
15.20 – 15.40 Gaisma darba un mācību vidē. Dienasgaisma, kā veselības, produktivitātes un ilgtspējības elements | Dmitrijs Astošonoks, “Velux”
15.40 – 16.00 Telpu apgaismojuma vadība un tā ietekme uz cilvēku labsajūtu un produktivitāti | Gatis Arājums, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija, SIA “Schneider Electric”
16.00 – 16.20 Apgaismojuma patēriņa uzskaite, datu analīze un elektroenerģijas patēriņa optimizācija | Andris Krūmiņš, Rīgas Tehniskā universitāte, SIA “Intellify”
16.20 – 16.40 Apgaismojuma un klimata mijiedarbībā Ēku vadības sistēmās | Andrejs Misjuks, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija, “Siemens Osakeyhtioe”
16.40 – 17.00 AS “Sadales tīkls” (tēma tiks precizēta)

Dalībnieku reģistrācija: https://bit.ly/3FuOrcm

Vebināru cikla "Ērts un videi draudzīgs apgaismojums publiskās ēkās. Plānošana un īstenošana" reklāmas afiša. Tajā uz koši zaļa fona norādīta informācija par pasākumiem (vebināru cikla nosaukums, pasākumu norises laiks). Savukārt tā apakšmalā uz balta fona ir izvietoti organizatoru logo.

Vebināru ciklu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociāciju informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.