VEBINĀRS: Piekļūstamības radars

2023. gada 22. marts

09:30

Digitālās vides piekļūstamība jau sen vairs nav tikai formāla prasība. Tā ļauj nodrošināt labāku digitālās vides lietošanas pieredzi ikvienam lietotājam, kas mūsdienās ir būtisks jebkura uzņēmuma un jebkuras sabiedrības ilgtspējīgas attīstības priekšnoteikums. Tāpat tā veicina biznesa ekonomisko izaugsmi. Tāpēc ar mērķi noskaidrot, kāda ir aktuālā situācija piekļūstamības jomā Latvijā, iniciatīvas Piekļūstamība.lv eksperti 2023.gada sākumā veica pētījumu, kurā tika izanalizētas 100 Latvijas ietekmīgāko uzņēmumu tīmekļvietnes dažādos piekļūstamības aspektos. 

Ar pētījuma rezultātiem vebinārā “Piekļūstamības radars”, kas norisināsies šā gada 22.martā laikā no plkst. 9.30 līdz 11.00 iepazīstinās iniciatīvas Piekļūstamība.lv autors, kā arī lietojamības un piekļūstamības eksperts Pēteris Jurčenko.

Tāpat pasākumā būs iespēja uzzināt, kas mūs sagaida līdz ar jaunā likumprojekta “Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums”, ar ko tiek pārņemtas Eiropas direktīvas par preču un pakalpojumu piekļūstamību prasības, apstiprināšanu. Visa starpā LR Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un invaliditātes politikas departamenta vecākā eksperte Dace Kampenusa runās arī par to, cik pamatotas ir dažādu organizāciju pārstāvju bažas par dažādu tehnisko risinājumu, kuru mērķis būs uzlabot preču un pakalpojumu piekļūstamību personām ar invaliditāti vai funkcionēšanas ierobežojumiem, ieviešanu.

Korporatīvās ilgtspējas un attīstības institūta vadītāja Dace Helmane stāstīs, kāpēc ar digitālās vides piekļūstamību saistītajiem jautājumiem ir jābūt iekļautiem jebkuras mūsdienu organizācijas ilgtspējīgas attīstības mērķu sarakstā. Savukārt Tiesībsarga biroja informācijas centra vadītāja Evita Berķe dalīsies pieredzē par piekļūstamas tīmekļvietnes izveides praktiskajiem aspektiem.

Vebināra "Piekļūstamības radars" baneris, kurā ietverta informācija par pasākuma norises laiku, saturu (pētījuma datu prezentācija) un organizatoriem. To papildina krāsu aplis, kas ilustrē četras digitālās vides piekļūstamības jomas: dzeltenā krāsa - redze, zaļā - dzirde, zilā - kustība, bet sarkanā - uztvere.

Vebināra “Piekļūstamības radars” programma, kā arī piekļuves saite tiks nosūtīta tikai reģistrētajiem lietotājiem, tāpēc aicinām aizpildīt elektronisko pieteikuma formu: https://ej.uz/piekļūstamības_radars!

Pasākumu organizē Piekļūstamība.lv sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu.