Vai atvērtība ir vērtība arī Latvijā?

2022. gada 09. novembris

11:30

Pēdējo piecu gadu laikā ir sperti gan mazāki, gan arī lielāki soļi pretī diskriminācijas mazināšanai un vienlīdzības principu iedzīvināšanai Latvijas sabiedrībā. Lai gan teju 60% šogad aptaujāto uzskata, ka pašu iespējas novērst ikdienas diskrimināciju ir niecīgas, sabiedrības izpratne par dažādību ir augusi. Tā, ja 2017.gadā tikai piektā daļa valsts iedzīvotāju neiebilda dzīvot kaimiņos, draudzēties vai strādāt kopā ar tādām diskriminācijas riskam pakļautajām mērķgrupām kā romiem, bēgļiem, patvēruma meklētājiem, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem u.c., 2022.gadā viņu skaits ir pieaudzis jau līdz teju 40%, liecina domnīcas “PROVIDUS” veikto pētījumu dati.

Lai noskaidrotu, kas tieši ir veicinājis šīs pārmaiņas Latvijas sabiedrībā un cik lielā mērā, Sabiedrības integrācijas fonds šā gada 9.novembrī plkst. 11.30 ielūdz uz piecgades informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” noslēguma pasākumu, kas norisināsies “Koka Rīga” telpās (Krāsotāju ielā 12, Rīgā). Tā laikā būs iespēja gan uzzināt aktuālos statistikas datus un kampaņas ekspertu, vēstnešu viedokļus, gan arī sekot līdzi nozares ekspertu diskusijai “Iekļaušana – instruments sabiedrības ilgtnoturībai. Kā sasniegt, izmērīt un noturēt?

Pasākuma "Vai atvērtība ir vērtība arī Latvijā?" afiša, kurā ietverta informācija par pasākuma norises vietu un laiku. To papildina zīmējums - dažādu vecumu, dzimumu cilvēki ar atšķirīgu veselības un ģimenes stāvokli, atšķirīgām profesijām u.tml.  izvietoti vienkopus teju sirds formā.

Pasākumā piedalīsies:

  • Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore;
  • Diāna Ponaskova, komunikācijas speciāliste, invaliditātes aktīviste un māksliniece;
  • Arnis Kaktiņš, pētījumu centra SKDS direktors;
  • Ivars Balodis, apvienības “Apeirons” valdes loceklis;
  • Agnese Lāce, domnīcas “PROVIDUS” vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā;
  • Dace Dovidena, “Reitan Convenience” valdes priekšsēdētaja;
  • Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja;
  • Deniss Hanovs, humanitāro zinātņu doktors un Rīgas Stradiņa universitātes profesors;
  • Laura Zvejniece, komunikācijas aģentūras “Deep White” biznesa attīstības vadītāja.

Interesenti, kuri vēlas apmeklēt pasākumu klātienē, aicināti reģistrēties, rakstot uz e-pasta adresi atvertiba@dazadiba.lv līdz 6.novembrim.

Pasākuma tiešraidei varēs sekot līdzi arī Sabiedrības integrācijas fonda Facebook lapā.