Skatu Punkti: CIEŅA (Skrunda)

2022. gada 06. jūlijs

09:30

Lai gan viduslaiki ir pagātne, diskriminācija joprojām ir klātesoša dažādās dzīves jomās, bet īpaši darba tirgū – pēdējā gada laikā to ir piedzīvojuši 17% strādājošo Latvijas iedzīvotāju, no kuriem katrs ceturtais bijis vecumā līdz 29 gadiem, liecina pētījumu kompānijas “Kantar” dati*. Šo situāciju veicina sabiedrībā valdošie aizspriedumi un stereotipi, kas ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt ne tikai diskriminācijai pakļauto cilvēku labsajūtu un labklājību. Tie var ietekmē arī valsts sociālos, ekonomiskos un politiskos procesus, bet līdz ar to – jebkuru indivīdu.

Kā norāda eksperti, šie aizspriedumi un stereotipi rodas, jo cilvēkam ir grūti pieņemt to, ko viņš nepazīst. Tādējādi efektīvākais veids, kā tos lauzt, ir dažādības iepazīšana praksē – saskarsmē ar reāliem cilvēkiem. Jo tikai tā iespējams saprast, cik maz mēs patiesībā zinām par citu cilvēku patiesajām spējām un iespējām, vēlmēm un vajadzībām. Tieši šis aspekts ir ņemts vērā, veidojot mācību programmu “Skatu Punkti: CIEŅA”, kas paredzēta visu līmeņu vadītājiem un darbiniekiem.

Tās dalībnieki ir vienisprātis – mācību programma “Skatu Punkti: CIEŅA” ļauj ne tikai paraudzīties uz dažādību no cita skatu punkta. Tā arī maina domāšanu un attieksmi pret “citādo”, turklāt būtiski un ļoti īsā laikā. Iemesli? Pirmkārt, šī mācību programma uzskatāmi parāda, no aizspriedumiem un stereotipiem nav brīvs neviens – arī tie, kuri ir pārliecināti, ka ir atvērti visam un visiem. Otrkārt, tā liek atskārst, ka dažādība ir nevis “traucēklis”, bet gan mūsu lielākā pievienotā vērtība. Ignorējot šo faktu, mēs varam palaist garām simtiem lielisku iespēju paplašināt savu redzesloku, iegūt jaunus draugus un kolēģus, kā arī iekarot jaunas profesionālās “virsotnes”.

Tomēr līdztekus iespējai iepazīt dažādību praksē mācību programmas “Skatu Punkti: CIEŅA” dalībnieki izceļ arī citas šo mācību priekšrocības, piemēram: rosinošo gaisotni, vērtīgos pieredzes stāstus, kvalitatīvas tīklošanās iespējas, zinošus pasniedzējus u.c. Ne velti tā četru gadu laikā ir iemantojusi ievērojamu popularitāti Latvijas korporatīvajā vidē.

Ja arī jūs vēlaties iepazīt daudzveidīgās dažādības šķautnes un iegūt praktiskas zināšanas, kas lieti noderēs gan ikdienas darbā, gan sadzīvē, piesakieties dalībai mācību programmā “Skatu Punkti: CIEŅA” tīmekļvietnē https://skatupunkti.lv/ vai sūtot ziņu uz e-pastu info@skatupunkti.lv! Tuvākās mācības norisināsies laikā no šā gada 6.jūlija plkst. 9.30 līdz 8.jūlija plkst. 14.30 Skrundas muižā (Pils iela 2, Skrunda).

Tā dēvētais vārdu jeb frāžu "mākonis", kurā ar dažādām krāsām ir izceltas mācību programmu "Skatu Punkti: CIEŅA" un "Skatu Punkti: IEGUVUMI" dalībnieku atsauksmes. Starp tām ir gan jaunas zināšanas un vērtīgas idejas, gan arī zinoši un atsaucīgi pasniedzēji, interesanti viesi, pārdomāta mācību programma, jauna pieredze, motivācija pozitīvām pārmaiņām u.tml.

Mācību programma “Skatu Punkti: CIEŅA” izstrādāta ar mērķi paaugstināt darba ņēmēju kompetenci par diskriminācijas un dažādības vadības jautājumiem, attīstot viņos prasmi izturēties pret “citādo” (īpaši pret sociālās atstumtības un diskriminācijas riskiem pakļauto personu grupām) bez aizspriedumiem un stereotipiem. To īsteno Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu, kā arī organizāciju attīstības centru “Spring Valley” visā Latvijā.

.

* Aptauja veikta 2022.gada februārī, aptaujājot interneta vidē 810 strādājošos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.