Pieredzes apmaiņas pēcpusdiena par ergonomiku darba vidē

2022. gada 13. maijs

00:00

Darba apstākļi ir viens no nozīmīgākajiem darbinieku darbspēju ietekmējošajiem faktoriem. Piemēram, ilgstošs darbs neērtā pozā var negatīvi ietekmēt viņu labsajūtu un veselību, būtiski samazinot darba efektivitāti, iesaisti un produktivitāti. Kā no tā izvairīties? Izveidojot ne vien iedvesmojošu, bet arī ergonomisku darba vidi.

Diemžēl universāla “formula” šādas darba vides iekārtošanai neeksistē, jo dažādu uzņēmumu un iestāžu darba specifika atšķiras. Tāpēc darba devēju galvenais uzdevums ir ievērot vismaz minimālās ergonomikas prasības – izveidot drošu un cilvēkam pielāgotu darba vidi. Tomēr uz ilgtspējīgu attīstību orientētas organizācijas, kurām ir augsti atbildības standarti, nebaidās spert soli tālāk, ļaujoties nemitīgiem “eksperimentiem”, kuros tiek radīti aizvien jauni un mūsdienīgi risinājumi darba vides ergonomikas līmeņa uzlabošanai. Turklāt dažas no tām ir gatavas dalīties pieredzē, tā iedvesmojot pozitīvām pārmaiņām arī citus.

Ja ar ergonomiku saistītie jautājumi ir jūsu dienas kārtībā, aicinām piektdien, 13.maijā, plkst. 12.00 doties Valsts darba inspekcijas organizētā pieredzes apmaiņas ekskursijā uz “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ” rūpnīcu Liepājā. Tā ir lieliska iespēja ne vien smelties iedvesmu, bet arī paplašināt kontaktu loku un iepazīt citu uzņēmumu darba specifiku.

Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots, tāpēc iepriekšēja reģistrācija ir obligāta. Pieteikumi jāsūta uz e-pasta adresi linda.matisane@vdi.gov.lv līdz šā gada 9.maijam.

Plašāka informācija – zemāk pievienotajā pasākuma programmā.