KONKURSS: “Drošākais uzņēmuma autoparks 2020”

2020. gada 28. septembris

Kopējais transportlīdzekļu skaits Latvijas uzņēmumu autoparkos šobrīd pārsniedz 200 tūkstošus. Tas nav maz! Tādējādi, ņemot vērā, ka lielākā daļa šo transportlīdzekļu ir regulāri satiksmes dalībnieki, ir vairāk nekā skaidrs, ka nozīmīga loma kopējās satiksmes drošības veicināšanā valstī ir ikvienam autoparkam!

Lai rosinātu Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka, kā arī veicinātu labo praksi to pārvaldībā, akciju sabiedrība BALTA un Satiksmes ministrija, turpinot pirms astoņiem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad organizē konkursu “Drošākais uzņēmuma autoparks”. Tajā aicināts piedalīties jebkurš uzņēmums un iestāde, kuru pārvaldībā ir vismaz desmit transportlīdzekļi!

Konkursa "Drošākais uzņēmuma autopraks 2020" logotips.

Nav šaubu, ka šis gads ir bijis izaicinošs daudzām nozarēm, tostarp autotransporta nozarei – liela daļa tās dalībnieku bija spiesta pārskatīt prioritātes. Tāpēc šogad konkursā īpaša uzmanība tiks pievērsta krīzes risinājumiem un labās prakses piemēriem organizācijās, kas arī pandēmijas apstākļos autoparku drošības jautājumus neatstāja otrajā plānā. Tādējādi tam, vai un cik jaunus transportlīdzekļus jūs šogad pievienojāt savam autoparkam, nav būtiskas nozīmes. Skatieties un domājiet plašāk – augsta pievienotā vērtība var būt arī nelielām, šķietami nenozīmīgām mazbudžeta un pat bezbudžeta aktivitātēm!

Ik gadu konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks” piedalās vairāki desmiti organizāciju, turklāt daudzas to dara regulāri. Iemesls?

Pirmkārt, dalība šajā konkursā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dod iespēju iegūt neatkarīgu autoparka novērtējumu, tostarp ieteikumus tā pārvaldīšanas uzlabojumiem nākotnē.

Otrkārt, autoparkam ir ļoti nozīmīga loma organizāciju ilgtspējīgas izaugsmes veicināšanā, kvalitatīvu tirgus attiecību veidošanā un reputācijas stiprināšanā. Ja uzņēmums pievērš uzmanību autoparka drošībai, tas nozīmē, ka tam rūp ne vien darbinieku, bet arī sabiedrības drošība. Tas ir arī pārliecinošs signāls citām organizācijām, kuras pievērš uzmanību drošības aspektiem piegādes ķēdēs, ka konkrētais uzņēmums ir uzticams sadarbības partneris.

Visbeidzot, treškārt, šajā konkursā iegūtie apbalvojumi tiek ņemti vērā, vērtējot “Ilgtspējas indeksa” dalībniekus. Proti, tie pozitīvi ietekmē organizāciju darbības ilgtspējas un korporatīvās atbildības līmeņa kopējo novērtējumu.

Pieteikties konkursam iespējams līdz šā gada 28. septembrim, aizpildot anketu tīmekļa vietnē drosakais.lv. Tur pat pieejama arī plašāka informācija par konkursu.

_____

Konkursu organizē apdrošināšanas sabiedrība BALTA sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldību palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, Latvijas Automoto biedrība (LAMB), SIA “Autonams”, SIA “Moller Auto Lidosta Volkswagen centrs”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.