Konference “ZINĀTGRIBA”

2023. gada 29. marts

09:30

Strauji mainīgā pasaulē mācīšanās dzīves garumā veicina ne tikai individuālo piepildījumu, bet arī profesionālo konkurētspēju, sociālo vienlīdzību, ekonomisko labklājību un pasaules ilgtspēju. Mācīties, lai kļūtu par sevi un atrastu savu vietu pasaulē, ir ilgtspējīgas izglītības pamats. Kā to integrēt savā dzīvē, proti, ko īsti nozīmē mācīšanās visa mūža garumā? Un kā pieņemt, ka dzīve nav taisns lielceļš un tajā gadās “iekritieni”?

Šie un daudzi citi jautājumi plašāk tiks apskatīti ilgtspējīgai izglītībai veltītajā konferencē “Zinātgriba”, kas norisināsies šā gada 29.martā laikā no plkst. 9.00 līdz 11.00. Pasākumu ar mērķi vairot pieaugušo vēlmi mācīties arī ārpus formālās izglītības sistēmas, tā veicinot kvalitatīvas mācīšanās kultūras attīstību Latvijā, rīko “Swedbank”. Tā tiešraidei varēs sekot līdzi bankas Facebook lapā.

Konferences programmā – aizraujoši, praktiski dažādu nozaru profesionāļu pieredzes stāsti ne tikai par konkurētspēju un izaugsmi, bet arī par prieku un gandarījumu, un jēgpilnāku dzīvošanu, kas neatstās vienaldzīgus arī lielākos skeptiķus:

  • UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika dalīsies pieredzē, kā mācīties, lai ne vien gūtu jaunas zināšanas, bet arī izprastu sevi un atrastu savu vietu pasaulē, kā arī spētu saskatīt pasauli sevī.
  • Latvijas Universitātes profesors, Eksperimentālās fizikas katedras un Lāzeru centra vadītājs Mārcis Auziņš, kurš strādā kvantu fizikas jomā, stāstīs – kāpēc mācīties un kā atrast sev piemērotāko mācīšanās formu, īpašu uzmanību pievēršot tiešsaistes kursiem.
  • Mobilo sakaru operatora “LMT” valdes loceklis, kā arī viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis atklās, kā profesionālo izaugsmi ietekmē inovācijas, tostarp – vai tiešām IT nozares nākotne ir jaunieši.
  • Jauniešu attīstības programmas “MOT Latvija” idejas autore, uzņēmējdarbības vadības eksperte, Bērnu Klīniskās Slimnīcas padomes priekšsēdētāja un “Swedbank” neatkarīgā padomes locekle Kristīne Judovica runās par drosmīgiem lēmumiem – kā saprast, ka ir pienācis laiks pārmaiņām un kā tās īstenot vislabāk.

Savukārt par nākotnes zināšanām un prasmēm, kā arī mūsdienīgu zināšanu un ilgtspējas saskares punktiem spriedīs diskusijas “Lēciens nezināmajā un kā zināšanas var palīdzēt” dalībnieki: “Pedersen & Partners” vadošā konsultante, personīgās zīmolvedības konsultante Inga Ezera, valodas tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” valdes loceklis, UNESCO LNK Zināšanu sabiedrības programmas padomes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs, Latvijas Universitātes padomes locekle, izglītības eksperte Mārīte Seile, kā arī psihoterapeite, Rīgas Stradiņa universitātes docente Ieva Salmane-Kuļikovska.

Iedvesmas stāstos palīdzēs ielūkoties un sarunas ar ekspertiem par mācīšanās lomu dažādos dzīves līkločos vadīs žurnālists Gundars Rēders.

Ar detalizētu konferences programmu aicinām iepazīties zemāk pievienotajā failā.