KONFERENCE: Piekļūstama digitālā vide – ieguvums mums visiem

2022. gada 11. novembris

09:30

Lai gan piekļūstami digitālie resursi un pakalpojumi ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā veicināt organizācijas konkurētspēju un ilgtspējīgu izaugsmi strauji mainīgajos globalizācijas apstākļos, daudzi uzņēmumi un iestādes to izstrādē joprojām fokusējas uz pievilcīgu, nevis piekļūstamu dizainu. Kāpēc tā un kā šo situāciju varētu mainīt iespējami ātrāk?

Atbildes uz šiem jautājumiem centīsimies rast tiešsaistes konferencē “Piekļūstama digitālā vide – ieguvums mums visiem”, ko šā gada 11.novembrī laikā no plkst. 9.30 līdz 12.30 organizēs iniciatīvas Piekļūstamība.lv eksperti sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu un Latvijas Neredzīgo biedrību. Tajā eksperti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dalīsies pieredzē ceļā uz piekļūstamas digitālās vides izveidi, kā arī spriedīs par tādām tēmām kā:

  • Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva par produktu un pakalpojumu piekļūstamības prasībām – ko tā paredz un kādi ir tās ieguvumi?
  • Kādi ir galvenie šķēršļi digitālās vides izmantošanā personām ar redzes traucējumiem?
  • Kādas iespējas dažādiem cilvēkiem nodrošina piekļūstama digitālā vide un kā tās ietekmē mūs digitālo resursu lietošanas paradumi?

Konferenci moderēs Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane. Plašāka tās programma pievienota zemāk.

Pasākums norisināsies tiešsaistes platformā Zoom. Tā darba valoda – angļu.

Interesenti ir aicināti reģistrēties konferencei līdz 11.novembra plkst. 9.30, aizpildot šo anketu: https://ej.uz/pieklustamiba2022