KONFERENCE: Latvija – valsts bez atkritumiem

2022. gada 24. novembris

10:00

Dažādu pētījumu dati liecina – lai arī Latvijas iedzīvotāju skaits pēdējos gados samazinās, viņu radīto sadzīves atkritumu daudzums turpina palielināties, radot virkni izaicinājumu gan sabiedrībai, gan valstij kopumā. Tāpēc Latvijas Zaļais punkts ar mērķi veicināt publiskajā telpā diskusijas par nepieciešamajiem soļiem Latvijas virzībai uz atkritumu apjoma samazināšanu, iespējami plašāku atkritumu šķirošanu un pārstrādi, īstenojot principu, ka visi Latvijā radītie atkritumi tiek sašķiroti, pārstrādāti un visam tiek atrasta vērtība, šā gada 24.novembrī laikā no plkst. 10.00 līdz 15.00 restorānā “Hercogs Garden” (Malduguņu iela 2, Mārupe) organizēs ikgadējo konferenci “Latvija – valsts bez atkritumiem“. Tai tiks nodrošināta arī tiešraide ziņu portālā Delfi.lv un Latvijas Zaļā punkta Facebook lapā.

Šogad nozares eksperti pasākumā spriedīs, kā veicināt Latvijas virzību uz zaļāku ekonomiku, ilgtspējīgāku uzņēmējdarbību un saudzīgāku resursu izmantošanu. Tāpat tajā tiks prezentēti Latvijas Zaļā punkta pētījuma “Iedzīvotāju zaļie paradumi šķērsgriezumā. Cik zaļi patiesībā esam?” jaunākie dati, kas atklāj: kā Latvijā laika gaitā mainījusies iedzīvotāju aktivitāte un motivācija atkritumu šķirošanā, vai un kā viņi taupa resursus, kā viņu vērtējumā labāk risināt ar apkārtējās vides piesārņošanu saistītos jautājumus u.tml.

Konferencē savu viedokli par atkritumu mazināšanas un energoneatkarības veicināšanas iespējām Latvijā, kā arī citiem jautājumiem paudīs tādi eksperti kā: VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis, “SCHWENK Latvija” valdes locekle Evita Goša, Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos Edijs Šaicāns un citi.

Pasākumu vadīs TV seja un radio “SWH” raidījumu vadītāja Sanda Dejus jeb šķiratlona trenere Viktorija.

Plašāka konferences programma pieejama pielikumā un Latvijas Zaļais punkts tīmekļvietnē. Interesenti ir aicināti reģistrēties tai līdz 11.novembrim, aizpildot šo pieteikuma anketu: ej.uz/LZP_konference2022