KONFERENCE: Ilgtspējīga ekonomika pārmaiņu laikos

2021. gada 20. septembris

13:30

Valsts ilgtermiņa izaugsme un ilgtspēja nav iespējama bez ieguldījumiem tautsaimniecībā. Lai aktualizētu šo tēmu, Latvijas Banka šā gada 20.septembrī plkst. 13.30-17.00 rīkos gadskārtējo tautsaimniecības konferenci. Šogad tā būs veltīta ilgtspējas jautājumiem, par ko vēsta arī konferences nosaukums – “Ilgtspējīga ekonomika pārmaiņu laikos”.

Konferences ietvaros norisināsies divas paneļdiskusijas. Pirmajā diskusijā “Monetārā un fiskālā politika – mijiedarbība vai cīņa?”, kuru moderēs starptautiskās ziņu aģentūras “Reuters” žurnālists Džons O’Donels, dažādu jomu eksperti spriedīs par potenciālajiem riskiem, kas rada parādu pieaugumu pēcpandēmijas periodā eirozonā un pasaulē kopumā, par izvēlēm, ko fiskālā politika nodrošina monetārajai politikai, par zemo procentu likmju ietekmi uz Eiropas Savienības fiskālo arhitektūru u.tml.

Šajā diskusijā piedalīsies: Eiropas Centrālās bankas (ECB) valdes locekle Izabela Šnābele, Latvijas Bankas prezidents, ECB padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, Starptautiskās norēķinu bankas Monetārās un ekonomikas pārvaldes vadītājs Klaudio Borio un Starptautiskās Ekonomikas pētniecības centra vecākais pētnieks, Pompeu Fabra Universiātes profesors un Barselonas Ekonomikas augstskolas profesors Hordi Gali.

Savukārt otrajā diskusijā “Ilgtspēja – ceļā uz līdzsvarotu attīstību”, kuru moderēs Latvijas Bankas padomes padomnieks un ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners, tiks meklētas atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

  • Kāda ir ilgtspējas loma centrālās bankas funkciju īstenošanā?
  • Kāds ir EK Zaļā kursa prioritātes līmenis, kopējais mērķis un kādi instrumenti ir nepieciešami tā īstenošanā?
  • Kāda ir finanšu sektora loma “zaļās” transformācijas procesā?
  • Kādas ir ilgtspējas neizmantotās iespējas, resursi?

Šajā diskusijā piedalīsies: EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Saeimas deputāte Krista Baumane, Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks, kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale.

Konference norisināsies tiešsaistē – tīmekļvietnē www.makroekonomika.lv. Darba valoda – latviešu un angļu.

Plašāka informācija par konferenci, tās programmu pieejama šeit.