KONFERENCE: Emocionālā labsajūta darbā un mājās

2021. gada 07. aprīlis

09:30

Lai gan emocionālajai labsajūtai ir ļoti nozīmīga loma cilvēka veselības un dzīves kvalitātes veicināšanā, ikdienā tai netiek pievērsta pietiekama vērība, jo priekšroka tiek dota fiziskajai veselībai. Tomēr globālā pandēmija ir pierādījusi, ka arī par psihoemocionālo veselību ir jādomā, turklāt ļoti nopietni. Tāpēc šā gada 7.aprīlī, Pasaules veselības dienā, tiks organizēta tiešsaistes konference “Emocionālā labsajūta darbā un mājās”.

Globālā pandēmija ir satricinājusi ne tikai pasaules ekonomiku un veselības aprūpes sistēmu. Tā ir mainījusi pasaules lietu kārtību daudz plašākā mērogā, radot virkni izaicinājumu, kas negatīvi ietekmē cilvēku emocionālo labsajūtu. Piemēram, mūsu socializēšanās iespējas ir būtiski ierobežotas. Privātās un darba dzīves līdzsvaru panākt kļūst aizvien grūtāk, jo darbs ir ienācis mūsu mājās šī vārda vistiešākajā nozīmē. Bet spriedze gan darbā, gan mājās, gan sabiedrībā nemitīgi palielinās.

Cilvēki ir ļoti dažādi, tāpēc arī metodes, kas tiek izmantotas cīņā ar COVID-19 radītajiem psihoemocionālajiem izaicinājumiem atšķiras. Pieredze gan liecina, ka tās ne vienmēr ir efektīvas un veselīgas. Kāpēc tā? Kā labāk parūpēties par savu emocionālo labsajūtu gan krīzes situācijās, gan arī ikdienā? Un kā darbinieku emocionālo labsajūtu var veicināt darba devēji?

Lai noskaidrotu atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, atzīmējot Pasaules veselības dienu, 7.aprīlī laikā no plkst. 9.30 līdz 15.00 Ogres novada Sporta centra Veselības veicināšanas nodaļa Oveselība sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu rīkos tiešsaistes konferenci “Emocionālā labsajūta darbā un mājās. Tajā dažādu jomu eksperti stāstīs par globālās pandēmijas ietekmi uz cilvēku veselību, kā arī dalīsies labajā praksē par efektīvākajiem risinājumiem emocionālās labsajūtas uzlabošanai.

Pasākumā būs iespēja dzirdēt gan veselības ministra padomnieci politikas plānošanas jautājumos Martu Krivadi, gan arī psihoterapeitu un Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu, psihiatri un narkoloģi Sarmīti Skaidu, personīgās izaugsmes un organizāciju attīstības konsultanti Lauru Miķelsoni, uztura zinātnieci un kafijas entuziasti Ilzi Laukalēju, noētiskās veselības kopienas “Elizeja” dibinātāju Kasparu Simanoviču u.c.

Dalība konferencē ir bez maksas, jo tā tiek īstenota ar Ogres novada pašvaldības un Eiropas sociālā fonda atbalstu (projekts Nr.9.2.4.2/16/I/031 “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem”).

Interesenti ir aicināti reģistrēties pasākumam, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv līdz šā gada 6.aprīļa plkst. 18.00.