Ilgtspējīgu biznesa ideju hakatons “TO BE”

2022. gada 07. oktobris

10:00

Lai atbalstītu drosmīgus, uz ilgtspējīgu attīstību orientētus jauniešus, Biznesa augstskola “Turība” sadarbībā ar tās Biznesa inkubatoru un Korporatīvās ilgtspējas un attīstības institūtu laikā no šā gada 7. līdz 8.oktobrim rīkos ilgtspējīgu biznesa ideju konkursu “TO BE”. Tā dalībniekiem 24 stundu laikā būs jāizstrādā oriģinālas un inovatīvas biznesa idejas.

Konkursā piedalīsies kopumā 19 komandas, kuras veidos jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Pirmajā dienā tām būs jāizstrādā ilgtspējīga biznesa idejas vai risinājumi uzņēmumu dotajām ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Savukārt otrajā dienā, sākot no plkst. 11.00, ir paredzētas komandu prezentācijas konkursa žūrijas komisijai. To veidos seši cilvēki: trīs konkursa organizatoru pārstāvji un trīs uzņēmēji.

Hakatona dalībnieki ne vien ģenerēs jaunas, ilgtspējīgas biznesa idejas, bet arī sacentīsies par vērtīgām balvām. Kopējais konkursa balvu fonds, ko nodrošina pasākuma lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums “Miandum” un poligrāfijas grupa “Mūkusala” –, ir 4400 eiro.

“Biznesa ideju hakatons ir konkurss, kura ietvaros jauniešiem ir iespēja ģenerēt drosmīgas un ilgtspējīgas nestandarta idejas, kas nākotnē var kļūt par viņu uzņēmuma pamatakmeni, un tā ir būtiska pieredze, sperot pirmos soļus biznesa vidē,” uzsver konkursa žūrijas pārstāvis un SIA “Miandum” valdes loceklis Didzis Mizis.

Biznesa ideju hakatona "TO BE" afiša, kurā visi elementi ir zīmēti tā dēvētajā pikseļu formātā, kur katrs punkts ir mazs kvadrāts. Īpaši izcelti ir divi jauniešu tēli - puisis un meitene, kuriem virs galvas ir spuldzīte, kas tradicionāli simbolizē ideju ģenerēšanu. Afišā iekļauta informācija par pasākumu - norises laiks, balvu fonds, organizatori, pieteikšanās termiņš.

Ilgtspējīgu biznesa ideju hakatons “TO BE” norisināsies tiešsaistē (augstskolas Webex Cisco lietojumprogrammā) vai klātienē (augstskolas Biznesa inkubatora telpās Graudu ielā 68A, Rīgā) atbilstoši tā brīža spēkā esošajiem valstī noteiktajiem epidemioloģiskiem drošības un pulcēšanās noteikumiem.