Ilgtspējīgu biznesa ideju hakatons “TO BE”

2022. gada 07. oktobris

10:00

Lai atbalstītu drosmīgus, uz ilgtspējīgu attīstību orientētus jauniešus un pierādītu, ka noteiktā laika posmā iespējams radīt oriģinālas un inovatīvas biznesa idejas, Biznesa augstskola “Turība” sadarbībā ar tās Biznesa inkubatoru un Korporatīvās ilgtspējas un attīstības institūtu laikā no šā gada 7. līdz 8.oktobrim rīkos ilgtspējīgu biznesa ideju konkursu “TO BE”.

Pasākuma pirmajā dienā komandām 24 stundu laikā būs jāizstrādā ilgtspējīga biznesa idejas vai risinājumi uzņēmumu dotajām ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Savukārt otrajā dienā, sākot no plkst. 11.00, ir paredzētas komandu prezentācijas konkursa žūrijas komisijai. To veidos seši cilvēki: trīs konkursa organizatoru pārstāvji un trīs uzņēmēji.

Hakatona dalībnieki ne vien ģenerēs jaunas, ilgtspējīgas biznesa idejas, bet arī sacentīsies par vērtīgām balvām. Kopējais konkursa balvu fonds, ko nodrošina pasākuma lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums “Miandum” un poligrāfijas grupa “Mūkusala” –, ir 4400 eiro.

Biznesa ideju hakatona "TO BE" afiša, kurā visi elementi ir zīmēti tā dēvētajā pikseļu formātā, kur katrs punkts ir mazs kvadrāts. Īpaši izcelti ir divi jauniešu tēli - puisis un meitene, kuriem virs galvas ir spuldzīte, kas tradicionāli simbolizē ideju ģenerēšanu. Afišā iekļauta informācija par pasākumu - norises laiks, balvu fonds, organizatori, pieteikšanās termiņš.

Ilgtspējīgu biznesa ideju hakatons “TO BE” norisināsies tiešsaistē (augstskolas Webex Cisco lietojumprogrammā) vai klātienē (augstskolas Biznesa inkubatora telpās Graudu ielā 68A, Rīgā) atbilstoši tā brīža spēkā esošajiem valstī noteiktajiem epidemioloģiskiem drošības un pulcēšanās noteikumiem. Tam aicināti pieteikties vidusskolēni un studenti vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kurus interesē uzņēmējdarbība un ar to saistītā tematika.

Dalība hakatonā paredzēta komandās – katrā pa trim pārstāvjiem. Komandu pieteikuma anketa kopā ar “motivācijas vēstuli”, kas var tikt veidota dažādos formātos (video, prezentācija, vēstule u.tml.), jānosūta līdz šā gada 23.septembrim uz e-pastu bi@turiba.lv. Kopumā dalībai pasākumā tiks apstiprinātas 15-20 komandas.