Ilgtspēja un nauda: veidojot nākotnes ekonomiku

Šā gada 3.novembrī laikā no plkst. 9.30 līdz 16.10, atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi, notiks konference “Ilgtspēja un nauda: veidojot nākotnes ekonomiku”, kas pulcēs Eiropas finanšu sektora līderus, tostarp Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidenti Kristīni Lagardu, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku Valdi Dombrovski, kā arī ECB Padomes locekli un “Banque de France” prezidentu Fransuā Vileruā de Galo. Tās atklāšanā uzrunu teiks Valsts prezidents Egils Levits.

Konferenci veidos trīs paneļdiskusijas. Ievada diskusijā “Tilts pār nemierīgiem ūdeņiem”, ko moderēs ECB Padomes loceklis un Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, tiks salīdzinātas divas – 2008. un 2020.gada – krīzes, eiro zonas paveiktie darbi to starplaikā un Latvijas pieredze. Tāpat eksperti diskutēs par grūtībām, ko eiro zona piedzīvo pašlaik un varētu piedzīvot tuvākā vai tālākā nākotnē, iespējām saskaņot fiskālo un monetāro politiku šā brīža sarežģītajos apstākļos, nepieciešamajām strukturālajām reformām, kā arī centrālo banku, finanšu nozares loma cīņā ar klimata pārmaiņām.

Otrajā paneļdiskusijā “Oglekļa ēnā”, ko moderēs Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova, tiks spriests par virzību uz patiesi zaļu ekonomiku, pārmaiņām sabiedrībā un finanšu nozares ieguldījumu šajā procesā.

Savukārt konferences noslēdzošajā paneļdiskusijā “Naudas nākotne”, ko moderēs Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns, tiks pārrunāti ar kriptovalūtu attīstību, decentralizētajiem finanšu pakalpojumiem, privāto uzņēmumu lomu tehnoloģisko jauninājumu un “privātās naudas” radīšanā, dažādiem naudas veidiem un to attīstību saistītie jautājumi.

Konferences darba valoda būs angļu, taču tai tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Pasākums norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – Mūkusalas ielā 3, Rīgā. Ieeja tikai ar ielūgumiem! Tāpat tam tiks nodrošināta tiešraide tīmekļvietnē makroekonomika.lv.