FOTO KONKURSS: “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?”

2020. gada 28. septembris

17:00

Lai rosinātu Latvijas sabiedrību vairāk domāt par privātās un darba dzīves līdzsvaru, kam ir ļoti nozīmīga loma ikviena cilvēka labsajūtas veicināšanā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) izsludina foto konkursu “Darbs un privātā dzīve – līdzsvarā?”, kura kopējais balvu fonds ir 400 eiro. Tā noslēgumā paredzēts izveidot labāko darbu izstādi.

Melnbalta fotogrāfija. Tuvplānā redzams fotoaparāta objektīvs, ko tur cilvēks. Viņa seja ir izplūdusi.

Konkursa darbiem ir jāatspoguļo darba un privātās dzīves saskaņošanas iespējas, līdzekļi un sasniegumi. Piemēram, tas, kā cilvēkam izdodas apvienot karjeras izaugsmi ar ģimenes pienākumiem, privātās dzīves pasākumiem; kādas negatīvās sekas rodas, ja darba un privātās dzīves līdzsvaru tomēr neizdodas panākt u.tml. Jāpiebilst, ka uz šīm situācijām var raudzīties gan nopietni, gan caur humora prizmu.

Konkursā var piedalīties ikviens interesents, kurš iesniegs nolikuma prasībām atbilstošu fotogrāfiju vai fotogrāfijas līdz šā gada 28. septembra plkst. 17.00:

  • elektroniski – sūtot uz e-pastu lbas@lbas.lv ar norādi “Fotokonkursam”;
  • personīgi – nogādājot uz LBAS biroja 407. kabinetu (Bruņinieku ielā 29/31, Rīgā) USB zibatmiņas vai CD datu nesējā ar norādi “Fotokonkursam”.

Katrs pretendents var iesniegt konkursam līdz piecām fotogrāfijām, kas uzņemtas laika periodā no 2018. līdz 2020.gadam. Tās var būt gan melnbaltas, gan krāsainas. Tāpat fotogrāfijas var būt uzņemtas gan ar fotoaparātu, gan arī viedtālruni. Būtisks priekšnosacījums konkursa darbu vērtēšanā būs attēla kvalitātei – fotogrāfijas ir jāiesniedz to oriģinālajā izmērā (nesamazinot), jo dalībai izstādē tiks virzīti tikai tie darbi, kuru tehniskā kvalitāte atbildīs lielformāta drukas prasībām.

Plašāka informācija par konkursu un tā pieteikuma anketa pieejama šeit.

_____

Konkursu rīko LBAS projekta “Balance for all – B4A” (Nr. 881676-B4A) ietvaros ar Eiropas Savienības programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” 2014.-2020. gadam atbalstu.

Projekta “Balance for all – B4A” mērķis ir īstenot pasākumus, lai mazinātu stereotipus par noteiktu lomu sadalījumu starp sievietēm un vīriešiem darba un privātās dzīves saskaņošanā un radītu priekšnosacījumus vienlīdzīgākai aprūpes un mājsaimniecības pienākumu sadalei. Projektu īsteno Labklājības ministrija kā vadošais partneris sadarbībā ar LBAS un Latvijas Darba devēju konfederāciju.