Drošākais uzņēmuma autoparks 2023: dalībnieku reģistrācija

2023. gada 14. septembris

12:00

Turpinot pirms 11 gadiem aizsākto tradīciju, AAS BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar Satiksmes ministriju un auto nozares pārstāvjiem organizē konkursu “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023”, kura mērķis ir attīstīt Latvijas korporatīvajā vidē labu autoparku pārvaldības praksi, veicinot gan privātajā, gan arī publiskajā sektorā izpratni par droša autoparka priekšrocībām un īpaši godinot izcilāko autoparku īpašniekus. Vienlaikus tā ietvaros komersanti, kā arī valsts un pašvaldību pārstāvji tiek informēti par autotransporta nozares tendencēm un iepazīstināti ar ceļu satiksmes drošību veicinošiem risinājumiem.

Būtiska šī konkursa priekšrocība – ikviens tā dalībnieks iegūst praktiskus ieteikumus, kā pārvaldīt savu autoparku labāk un efektīvāk, tā sniedzot būtisku ieguldījumu kopējās satiksmes drošības uzlabošanā. Par šo ieteikumu pievienoto vērtību praksē pārliecinājušies vairāki desmiti organizāciju no visas Latvijas. Ja arī vēlaties būt to vidū un jūsu autoparkā ir vismaz 10 automašīnas, aicinām pieteikt dalību konkursam “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023”, aizpildot elektronisku pieteikumu līdz šī gada 14.septembrim (ieskaitot)!

“Aizvadītās konkursa dekādes laikā paveikts daudz – esam veicinājuši pozitīvas pārmaiņas Latvijas valsts, pašvaldību un uzņēmumu autoparkos, kopīgiem spēkiem izveidojot atbildīgi pārvaldītu autoparku kopienu. Tāpēc pērn, atzīmējot konkursa desmitgadi, ieviesām tā formātā izmaiņas – īpaši godinājām konkursa pastāvēšanas vēsturē izcilākos autoparkus, pasniedzot Dimanta balvas,” stāsta konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” žūrijas priekšsēdētājs, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks. “Vēl jo lielāks prieks, ka pēc ilgstošo pandēmijas izraisīto pulcēšanās ierobežojumu atcelšanas varējām īstenot pasākumu klātienē, aktualizējot auto transporta nozarē būtiskus jautājumus. Šo tradīciju turpināsim arī šogad!”

Arī šogad konkursa organizatori sola vairākus jauninājumus. Pirmkārt, katrā konkursa kategorijā līdztekus Zelta, Sudraba un Bronzas apbalvojumiem pirmo reizi tiks pasniegta arī Platīna balva, tā izceļot labākos no vislabākajiem autoparkiem. Otrkārt, lai autoparku pārvaldītājiem būtu plašākas iespējas pilnvērtīgi prezentēt uzlabojumus savās saimniecībās, to sniegums turpmāk tiks vērtēts reizi divos gados. Proti, nākamais konkurss norisināsies 2025.gadā, starpsezonā dažādos formātos izceļot un aktualizējot nozarei būtiskas tēmas.

Konkursa "Drošākais uzņēmuma autoparks 2023" logo.

Konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023” pretendenti tiks vērtēti četrās kategorijās: pasažieru pārvadātāji, vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, starptautiskie kravu pārvadātāji un zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki. Tā rezultāti tiks paziņoti šā gada novembrī īpašā balvu pasniegšanas ceremonijā, ko papildinās ekspertu diskusija “Drošas satiksmes ABC: Auto, Bizness, Cilvēks 2023”. Šajā diskusijā īpaša uzmanība tiks veltīta tādām tēmām kā kravu pārvadājumi un to kontrole, transporta infrastruktūra Latvijā, autovadītāju veselības un labsajūtas nozīme drošas ceļu satiksmes veicināšanā u.c.

Plašāk: https://drosak.lv/drosakais-uznemuma-autoparks-2023/

Konkursu organizē BALTA sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, AS “Mapon”, SIA “Green Wave Latvija”, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.