Drošākais uzņēmuma autoparks 2021: ekspertu diskusija un laureātu apbalvošana

2021. gada 25. novembris

10:00

Noslēdzoties ikgadējam konkursam ”Drošākais uzņēmuma autoparks”, kurā tradicionāli tiek noteikti Latvijas atbildīgākie autoparku īpašnieki, AAS BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrija aicina šā gada 25.novembrī plkst. 10.00-13.00 uz ekspertu diskusiju “Drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks”, kuras laikā tiks apbalvoti šī konkursa laureāti. Pasākuma tiešraide būs vērojama DELFI TV un AAS BALTA (PZU grupa) Facebook lapā.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu Eiropas Savienības valstīs Latvija 2019.gadā ieņēma 4. vietu. Turklāt desmit gadu laikā ceļu satiksmes negadījumu skaits ar ievainotajiem un bojāgājušajiem valstī ir palielinājies par 17%, kamēr reģionā tas ir samazinājies par vidēji 4%. Lai aktualizētu šo problēmu un veicinātu drošāku satiksmi uz Latvijas autoceļiem, šogad jau devīto gadu tiek rīkots konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks”.

Šogad, apvienojot patīkamo ar lietderīgo, šī konkursa noslēgumā norisināsies diskusija, kurā īpaša vērība tiks pievērsta trīs nozīmīgākajiem drošas satiksmes elementiem – auto, biznesam un cilvēkam. To moderēs autožurnālists Normunds Avotiņš.

Auto drošība. Šis diskusijas bloks būs veltīts autotransporta drošībai – autoparka uzturēšanai, investīcijām tā attīstībā atbilstoši aktuālajām tirgus tendencēm, lai iespēju robežās samazinātu ceļu satiksmes drošības riskus. Tajā satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis, Auto Asociācijas prezidents Andris Kulbergs, Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis un “Mapon” klientu projektu vadītājs Jānis Dombrovskis spriedīs, kā izmērīt un stiprināt spēkrata veselību, vai viedās autotransporta drošības ierīces ir palīgs vai traucēklis, kā ir prātīgāk – labi uzturēt autotransportu vai tomēr biežāk mainīt, u.tml.

Biznesa ilgtspēja. Šajā diskusijas blokā Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs un konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” žūrijas priekšsēdētājs Kristaps Liecinieks, “SEB līzinga” līzinga vadītāja Jeļena Gavrilova un “Omniva” loģistikas un operāciju vadītājs Guntis Mičuļs runās par to, vai un kā drošs autoparks veicina uzņēmuma ilgtspēju, piemēram: kā uzņēmuma transportlīdzekļu iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos ietekmē tā reputāciju un ienākumus, kā uzņēmums var vairot savu atbildību par drošu satiksmi, ko īsti nozīmē autoparku modernizācija – tikai noteiktu prasību izpildi vai tomēr biznesa attīstību.

Cilvēku atbildība. Savukārt šajā diskusijas blokā dažādu jomu eksperti runās par autovadītāju, kā arī pārējo ceļu satiksmes dalībnieku atbildības robežām. Atbildes uz jautājumiem, kāpēc Latvija jau gadiem ir Eiropas “melnās” ceļu satiksmes statistikas augšgalā, kāds ir izcila autovadītāja profils un kas īsti veido ceļu satiksmes dalībnieka drošības ABC centīsies rast Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns, Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas inspektors Arturs Smilga, LU profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers un “Schwenk Latvija” valdes loceklis Jegors Golubevs.

Diskusijas laikā tiks apbalvoti arī konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” laureāti četrās kategorijās: pasažieru pārvadātāji, vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, starptautiskie kravu pārvadātāji, kā arī zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki. Jāpiebilst, ka līdztekus jau ierastajām zelta, sudraba un bronzas godalgām pirmo reizi konkursantiem tiks piešķirtas īpašas balvas par izcilību ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā autoparka pārvaldības modelī un autotransporta modernizēšanā, kā arī par lielāko izrāvienu jeb ievērojamāko attīstību gada laikā.

Konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” organizatori iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, uzskatāmi parāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

Konkursu organizē AAS BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija, “Circle K Latvia”, “SEB līzings”, Latvijas Automoto biedrība (LAMB), “Mapon”, “Moller Auto Lidosta Volkswagen centrs”, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.