DISKUSIJA: Vide un pielāgošanās ekonomikas izaicinājumiem

2022. gada 03. jūnijs

10:00

Turpinot 1974.gadā aizsākto tradīciju, arī šogad 5.jūnijā daudzviet pasaulē, tostarp Latvijā, tiks atzīmēta Pasaules vides diena. Tās mērķis ir pievērst pasaules sabiedrības uzmanību ar klimata pārmaiņām, vides piesārņojumu saistītajām problēmām un rast tām efektīvus risinājumus, veicinot pasaules ilgtspējīgu attīstību. Tāpēc Valsts vides dienests aicina ieskandināt Pasaules vides dienu jau 3.jūnijā plkst. 10.00 ar paneļdiskusiju “Vide un pielāgošanās ekonomikas izaicinājumiem”.

Paneļdiskusija tiks organizēta divās daļās:

  • Pirmajā daļā “Ietekmes uz vidi riski vs. enerģētiskā drošība” tiks apspriesti ar vēja parku izbūvi saistītie jautājumi, tostarp – kā sabalansēt vides prasību ievērošanu ar ekonomiskajiem izaicinājumiem. Sarunā piedalīsies: Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga, Vides konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Juris Jātnieks, Dabas aizsardzības pārvaldes, Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs u.c. eksperti.
  • Otrajā daļā “Nulles piesārņojums vs. pieejamie resursi” tiks aktualizēts jautājums par klimatneitralitāti jeb virzību uz nulles piesārņojumu, īpašu vērību pievēršot piesārņojuma ietekmei uz ūdens kvalitāti. Sarunā piedalīsies: Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks un Politikas nodaļas vadītājs Mārtiņš Zemītis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta Ūdens resursu nodaļas vadītāja Iveta Teibe, “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” valdes locekle Aiga Kāla u.c. eksperti.

Pasākuma laikā īpašā ceremonijā tiks godināti arī balvas “Zaļā izcilība 2022” laureāti – uzņēmumi, kuri aktīvi rīkojas, lai novērstu savas darbības ietekmes uz vidi riskus, īsteno pasākumus pārejai uz aprites ekonomiku, kā arī nenogurstoši iegulda resursus uzņēmuma darbinieku vides apziņas veidošanā.

Pasākums norisināsies Salaspils Nacionālā botāniskā dārzā oranžērijā (Miera ielā 1, Salaspilī). Interesenti aicināti reģistrēties pasākumam līdz šā gada 30.maijam, rakstot uz e-pastu mediji@vvd.gov.lv vai zvanot pa tālr. (+371) 20376355.

Diskusijai tiks nodrošināta arī tiešraide Valsts vides dienesta Facebook lapā.