DISKUSIJA: Vai dzimumam ir nozīme darba aizsardzībā?

2022. gada 13. aprīlis

13:00

Lai gan dažādiem darba vides riskiem vienlīdz lielā mērā ir pakļauti gan vīrieši, gan sievietes, statistika jau izsenis rāda, ka vīrieši biežāk cieš nelaimes gadījumos darbā, bet sievietēm biežāk tiek konstatētas arodslimības. Atbilde uz jautājumu – kāpēc tā, nav jāmeklē tālu. Proti, tā dēvētās tipiskākās vīriešu profesijas bieži ir saistītas ar fiziski smagu un bīstamu darbu, kamēr tipiskākās sieviešu profesijas – ar monotonu darbu. Attālināta darba apstākļos gan vieni, gan otri ir līdzīgās pozīcijās. Neraugoties uz to, Latvijas darba devēji attālinātā darba veicējus vīriešus globālās pandēmijas laikā atbalstīja biežāk nekā sievietes, liecina RSU Darba drošības un vides veselības institūta veiktā pētījuma dati.

Par ko īsti liecina šī situācija? Vai dzimumu līdztiesības principi darba aizsardzības jomā netiek ievēroti arī ar pandēmiju nesaistītos apstākļos? Un kā izveidot drošu, veselībai nekaitīgu darba vietu?

Par šiem jautājumiem šā gada 13. aprīlī plkst. 13:00-15:00 tiešsaistes diskusijā “Vai dzimumam ir nozīme darba aizsardzībā?” spriedīs:

  • Linda Matisāne, Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras nacionālā kontaktpunkta vadītāja;
  • Raitis Apinis, SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” Juridisko un administratīvo lietu direktors;
  • Reinis Lazda, organizāciju psihologs;
  • Santa Markova, SIA “Rīgas Dzemdību nama” valdes priekšsēdētāja.
Tiešsaistes diskusijas "Vai dzimumam ir nozīme darba aizsardzībā?" afiša, kurā ietverta informācija par pasākuma norises laiku, kā arī organizatoru logotipi. Tāpat afišu papildina attēls ar divu cilvēku (sievietes un vīrieša) kājām. Abi stāv uz caurspīdīga ledus, zem kura redzami krāsaini akmeņi.

Sarunu moderēs Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

Interesenti aicināti reģistrēties pasākumam šeit: https://forms.gle/UUqbBDRXzsgK2CR87

Pasākuma tiešraide tiks nodrošināta Valsts darba inspekcijas YouTube kanālā un Facebook lapā, kā arī Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta Facebook lapā.