DISKUSIJA: Plastmasa zem lupas

2020. gada 10. decembris

15:00

Eiropas Savienības māja sadarbībā ar biedrību “Zero Waste Latvija” un Pasaules Dabas Fondu šā gada 10. decembrī aicina ikvienu interesentu, bet īpaši – vides aktīvistus un ekspertus, uz divām vērtīgām diskusijām par ilgtspējīgas vides un sabiedrības attīstību.

#1 diskusija: Eiropas izaicinājumi virzībā uz “Zaļo kursu”

Kāda ir aprites ekonomika mūsu ikdienā? Cīņa ar klimata pārmaiņām – kā no savām mājām varam nokļūt līdz Eiropai kā pirmajam klimatneitrālajam kontinentam? Kā apsaimniekojam mūsu ezerus, jūras, mežus un kā rūpējamies par citiem dabas resursiem?

Par šiem un daudziem citiem jautājumiem šā gada 10. decembrī laikā no plkst. 15.00 līdz 16.00 diskutēs vides komisāre Virgīnija Sinkēviča, VARAM Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un Latvijas Universitātes pētnieku un biedrības “Zaļā brīvība” vadītājs Jānis Brizga.

Diskusija tiešraidei varēs sekot Eiropas Komisijas pārstāvniecības Facebook profilā, kā arī Eiropas Savienības mājas tīmekļvietnē www.esmaja.lv.

Norasojis zāles stiebrs tuvplānā.

#2 diskusija: Plastmasa zem lupas

Kā plastmasa ietekmē cilvēka veselību? Vai un kā ir iespējams izvairīties no ķīmiskajām vielām, ko satur plastmasa? Kāda ir Eiropas Savienības nostāja par pārtikas iepakojumu materiālu drošību?

Atbildes uz šiem jautājumiem tās pašas dienas vakarā laikā no plkst. 18.00 līdz 19.30 centīsies rast tiešsaistes diskusijas “Plastmasa zem lupas” dalībnieki – vides un ķīmijas eksperti, kā arī sabiedrībā zināmas personības:

  • Kristīne GARKLĀVA, žurnāliste un Pasaules Dabas Fonda vēstnese;
  • Jānis BRIZGA, Latvijas Universitātes pētnieks, biedrības “Zaļā brīvība” vadītājs;
  • Līga PAKALNA, vides eksperte, “Baltijas Vides Foruma” pārstāve;
  • Jānis GEDUŠEVS, ilgtspējīgas attīstības vadītājs iepakojuma ražošanas uzņēmumā;
  • Mairita LŪSE, projekta “Plastics in the Spotlight”* vadītāja, biedrības “Zero Waste Latvija” autore.

Diskusija tiks atklāta ar Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites uzrunu. Sarunu moderēs Dr. Jana SIMANOVSKA – vides inženierzinātņu doktore, ķīmiķe un “Ekodizaina kompetences centra” valdes priekšsēdētāja.

Diskusijas tiešraidei varēs sekot Eiropas Savienības mājas un Zero Waste Latvija Facebook lapās, kā arī “Zero Waste Latvija” Youtube kanālā.

_____

* “Plastics in the Spotlight” ir pētniecisks projekts veselības jomā, kurā tika pārbaudīti cilvēku urīna paraugi, meklējot tajos ftalātu un fenolu daļiņas, kuru izcelsme meklējama plastmasas iepakojumā. Projekta mērķis ir aicināt Eiropas Savienību rīkoties, piemērojot ierobežojumus bīstamām ķīmiskajām vielām plastmasas iepakojumos. Galvenie projekta partneri ir “Rezero” (Spānija), “Ekologi Brez Meja” (Slovēnija), “Za Zemiata” (Bulgārija), “ZERO” (Portugāle), kā arī organizācijas “Zero Waste Europe” un “Zero Waste Latvija”.