DISKUSIJA: Līdzsvars privātajā un profesionālajā dzīvē – sociālā vēlamība vai reāla rīcība?

2021. gada 02. decembris

12:00

Šobrīd iespējas līdzsvarot privāto un profesionālo dzīvi darba ņēmējiem ir tikpat svarīgs kritērijs darba devēja izvēlē, kā darba samaksa, sociālās garantijas un citi faktori. Tas ir nopietns iemesls darba devējiem veikt izmaiņas organizāciju iekšējās politikās, lai nodrošinātu esošajiem un potenciālajiem darbiniekiem tik nepieciešamo līdzsvaru kā emocionālajā, tā arī finansiālajā ziņā.

2021.gada 2.decembrī plkst. 12.00-13.30 Labklājības ministrija sadarbībā ar sociālajiem partneriem – “Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību” un “Latvijas Darba devēju konfederāciju” organizē tiešsaistes diskusiju “Līdzsvars privātajā un profesionālajā dzīvē – sociālā vēlamība vai reāla rīcība?”, kurā tiks apskatīti tādi jautājumi kā:

  • Līdzsvars privātajā un darba dzīvē – kur esam šobrīd?
  • Kāda ir Latvijas uzņēmumu līdzšinējā pieredze darbinieku privātās un darba dzīves līdzsvara veicināšanā?
  • Ko darīt, lai ieviestu labbūtību veicinošus apstākļus organizācijā?
  • Kā Eiropas Savienības direktīva par darba un privātās dzīves līdzsvaru vecākiem un aprūpētājiem veicinās privātās un profesionālās dzīves līdzsvaru?

Par efektīvākajiem risinājumiem privātās un profesionālās dzīves līdzsvarošanas jomā spriedīs dažādu jomu eksperti: Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores vietniece starptautiskajos, Eiropas Savienības un projektu vadības jautājumos Inese Stepiņa, “HR podcasts” vadītāja un integrālais koučs Ilze Medne, “BALTA” personāla direktore Viktorija Puzo,kā arī “Consolis Latvija” pārstāvis, tētis bērna kopšanas atvaļinājumā Jānis Šiliņš.

Diskusijas "Līdzsvars privātajā un profesionālajā dzīvē - sociālā vēlamība vai reāla rīcība" afiša. Tai par pamatu izmantots attēls, kura labajā pusē ir redzama sieviete ar datora austiņām, kura sēž dīvānā un strādā pie portatīvā datora, bet labajā pusē - vīrietis, kurš arī strādā pie portatīvā datora un ir uzlicis austiņas. Attēla daļai, kurā ir redzama sieviete, ir uzlikts zaļš, teju caurspīdīgs filtrs, uz kura izvietota informācija par pasākumu (nosaukums, norises laiks). Afišas apakšējā daļā ir izvietoti organizatoru logo un informācija par projektu, kura ietvaros tas tiek organizēts.

 Diskusijas tiešraidi varēs vērot Labklājības ministrijas Facebook lapā, kā arī ziņu portālā TVNet un tā Facebook lapā.

Šī būs diskusiju cikla #dzīvolīdzsvarā ceturtā saruna. Šajā ciklā tiek apskatītas izmaiņas vīriešu un sieviešu vienlīdzīgu iespēju un vienlīdzīgas attieksmes nodrošināšanai darba tirgū, ko paredz Eiropas Savienības Direktīvas par darba un privātās dzīves līdzsvaru vecākiem un aprūpētājiem, kas stāsies spēkā 2022.gada 2.augustā.

Diskusiju ciklu finansē Eiropas Savienības programma “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” (2014-2020) projekta Nr. 881676-B4A “Līdzsvars visiem (B4A)” ietvaros.