DISKUSIJA: Drošas satiksmes ABC

2022. gada 08. novembris

13:00

Šogad aprit 10 gadi, kopš tika godināti konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” pirmie laureāti.

Lai arī pēdējā dekādē panāktas pozitīvas pārmaiņas dažādu Latvijas valsts, pašvaldību un uzņēmumu autoparku attīstībā, kā arī radīta īpaša vietējo atbildīgi pārvaldīto autoparku īpašnieku kopiena, joprojām ir virkne ar autoparku drošību saistītu problēmjautājumu, kas ietekmē gan biznesa, gan sabiedrības, gan arī valsts ilgtspējīgu attīstību. Tāpēc, atzīmējot konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” 10.gadadienu, tā organizatori – apdrošināšanas sabiedrība “BALTA” (PZU grupa) un Satiksmes ministrija – šā gada 8.novembrī laikā no plkst. 13.00 līdz 16.00 organizēs diskusiju “Drošas satiksmes ABC: Auto, Bizness, Cilvēks 2022”. Tās laikā dažādu jomu eksperti, tostarp Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš, “BALTA” Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks, “Kreiss” autovadīšanas instruktors Didzis Dzelzkalējs, sertificēta psiholoģe Natālija Dauberga un autosportists Ralfs Sirmacis, pārrunās transporta nozarē būtiskākos jautājumus:

  • Vai un cik lielā mērā varam paļauties uz automātiskajām drošības sistēmām?
  • Kā cīnīties ar autovadītāju deficītu un tā radītajām problēmām?
  • Kāda loma ceļa satiksmes negadījumu izraisīšanā ir autovadītāju ieradumu spēkam?

Diskusiju moderēs autožurnālists Normunds Avotiņš. Tās tiešraidei būs iespēja sekot līdzi ziņu portālā Delfi.lv un “BALTA” Facebook lapā.

Pasākuma laikā tiks godināti arī konkursa “Uzņēmuma drošākais autoparks” vēsturē izcilāko autoparku īpašnieki, kuriem tiks piešķirtas īpašas šī novērtējuma desmitgades Dimanta balvas.

Ar detalizētāku pasākuma programmu iespējams iepazīties pielikumā.

P.S. Turpmāk dažādu organizāciju autoparku pārvaldības principi tiks vērtēti reizi divos gados, lai sniegtu tām plašākas iespējas prezentēt uzlabojumus savās saimniecībās pilnvērtīgāk.