DISKUSIJA: “Ceļā uz COP26”

2021. gada 18. februāris

11:00

Lielbritānijas vēstniecība Latvijā īsteno dažādas aktivitātes, lai vērstu uzmanību uz klimata pārmaiņām un to sekām. Piemēram, pērn festivālā LAMPA ietvaros kopā ar Lielbritānijas un Latvijas publiskā un privātā sektora pārstāvjiem tās pārstāvji diskutēja par zaļo finanšu jēdzienu, bet šogad ar LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju uzsākts darbs pie Oglekļa kalkulatora 2050 pamata modeļa izstrādes.

Gatavojoties 26. ANO klimata pārmaiņu konferencei “COP26”, kas novembrī norisināsies Apvienotajā Karalistē, vēstniecība šā gada 18. februārī laikā no plkst. 11.00 līdz 14.00 rīkos pirmo tiešsaistes zaļo meet-up “Ceļā uz COP26”. Tā laikā Latvijas un Lielbritānijas vides eksperti un entuziasti diskutēs par klimata pārmaiņām, valstu iespējām mazināt ietekmi uz vidi, kā arī ilgtspējīgu paradumu iedzīvināšanu sabiedrībā.

Uz elektrības vadiem divās rindās sēž desmit putni.

Ar mērķi veicināt labāku izpratni par klimata pārmaiņu cēloņiem un sekām, pasākuma programma veidota no trim sesijām.

Pirmajā sesijā #DomāZaļi Latvijas un Lielbritānijas vides eksperti iedvesmojošās lekcijās dalīsies ar labās prakses piemēriem, ieviešot ilgtspējīgu domāšanu personīgajā dzīvē un uzņēmējdarbībā. Savā pieredzē dalīsies SIA “Eco Baltia grupa” valdes priekšsēdētājsMāris Simanovičs, vides psiholoģeLorēna Vitmārša (Loraine Whitmarsh), pirmā Latvijas beziepakojuma preču veikala “Burka” dibinātāja Marija Sološenko un pasaulē atzītā vides fotogrāfe Mendija Barkere (Mandy Barker).

Otrajā sesijā #RunāZaļi vides profesionāļi – Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) Enerģijas un atkritumu apsaimniekošanas darba grupas vadītājaDace Cīrule, Lielbritānijas Uzņēmējdarbības, enerģētikas un industriālās stratēģijas ministrijas ES Klimata politikas nodaļas vadītājs Džeimss Eriksons (James Erikson), “Green Investment Group” Ilgtspējīga Finansējuma nodaļas vadītāja Rafaella Valeta (Raphaëlle Vallet) un biedrības “Zaļā brīvība” valdes priekšsēdētājs Jānis Brizga – pārrunās klimata rīku efektivitāti kultūras un sociālpolitiskajā kontekstā dažādās valstīs un to, kā pieprasījums pēc ilgtspējības maina klimata jautājumu regulējumu un praktisko rīcību.

Savukārt trešā sesija #DariZaļi iecerēta kā Latvijas Dabas fonda viktorīna par klimata pārmaiņām un ilgtspēju, uz kuras jautājumiem atbildēs biedrības “Zero Waste Latvija” valdes locekle Maija Krastiņa, VAS “Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs un biedrības “New East” vadītājs Jorens Dobkevičs.

Pasākums norisināsies tiešraidē Lielbritānijas vēstniecības Facebook lapā un YouTube kanālā. Tai tiks nodrošināts tulkojumu latviešu, angļu un krievu valodās.